Kwadratowe systemy rynnowe – Kwadratowy Świat Galeco.

WT Architecture
Partnerzy

O inspiracji

Rynny dachowe do niedawna były znane w Polsce jako rynny półokrągłe, wykonane ze stali lub pcv – i w takiej formie były one dostępne w hurtowniach dachowych. Niektórzy producenci specjalizowali się tylko w rynnach stalowych, inni zaś w rynnach pcv.

Firma Galeco już od 2008 r. produkowała zarówno systemy rynnowe ze stali jak i z pvc. Podczas gdy inni producenci dopiero dokładali do oferty nowy materiał orynnowania, Galeco wyszło o krok dalej, zmieniając dotychczasowe pojęcie nt. systemu rynnowego.

Wszystko zaczęło się od rynny ukrytej z systemu Galeco BEZOKAPOWY. Wprowadzony na rynek w 2012 r. system bezokapowy był innowacyjny z dwóch powodów: rynna i rura były niewidoczne, bo ukryte w elewacji budynku, a drugim powodem był ich kształt – kwadratowy, niestosowany zupełnie w tej branży. Była to przyczyna do rozwoju kwadratowych systemów rynnowych.

W kolejnych latach, na bazie systemu bezokapowego, powstał system Galeco STAL2 oparty na stalowej rynnie również o profilu kwadratowym. W przeciwieństwie do prekursora, system rynnowy STAL2 dedykowany był do montażu na zewnątrz elewacji, wykonany w całości ze stali, natomiast punktem stycznym była opcja zasłonięcia rynny maskownicą, co dawało efekt gładkiego wykończenia okapu i niewidoczności rynny.W kolejnym roku, w wyniku wielu prób i badań technologicznych, powstała rynna pcv o profilu kwadratowym. Nowy produkt miał swoją premierę w styczniu 2018 r. System rynnowy Galeco PVC2 to zupełna nowość z uwagi na zamknięcie sytemu orynnowania z pcv w kwadratowym kształcie. Rynny dachowe z tego systemu dedykowane są inwestorom czułym na estetykę, jednocześnie liczącym się z aspektami ekonomicznymi. Rynny pcv w kwadracie wyglądają bowiem prawie identycznie jak rynny stalowe, lecz posiadają znacznie niższą cenę.

Obecnie więc inwestorzy mogą korzystać w trzech rodzajów systemów rynnowych o profilu kwadratowym, które stanowią kompleksowe i całkowicie bezpieczne rozwiązania:

Galeco BEZOKAPOWY – rynny i rury ukryte w warstwie ocieplenia budynku, system rynnowy dedykowany do nowoczesnych budynków, wymagający adaptacji architekta.

Galeco STAL2– stalowe rynny i rury o profilu kwadratu, dają znakomity efekt estetyczny, dedykowane są wymagającym inwestorom, którzy cenią sobie nowoczesny design i wysoką jakość.

Galeco PVC2– rynny pcv oraz rury spustowe o profilu kwadratu, wykonane z dobrej jakości tworzywa o wysokim połysku, dają znakomity efekt estetyczny budynku przy relatywnie niskiej cenie.

Dostawca systemów rynnowych

Galeco