LeapHome przedstawia super energooszczędny dom prefabrykowany

Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Włoska firma LEAPfactory, znana ze wspaniałych, prefabrykowanych konstrukcji przeznaczonych do ekstremalnych lokalizacji, zaprezentowała właśnie swój pierwszy, dwupoziomowy dom o nazwie „LEAPHome Frame”. Ma on powierzchnię 130 m2 i został stworzony w taki sposób, by maksymalnie ograniczyć wpływ na środowisko naturalne. Projekt jest super energooszczędny, więc może bez problemu stanąć w miejscu, które nie objęte jest miejską siecią energetyczną.

Inspiracją dla architektów i budowniczych z firmy LEAPfactory był pomysł na życie w pełnej harmonii z przyrodą. „Frame” można dopasować i skonfigurować odpowiednio do potrzeb i budżetu kupującego. Standardowo ma on dwie sypialnie, dwie łazienki, miejsce do pracy, kuchnię, jadalnię, salon o podwójnej wysokości oraz taras. nowoczesna STODOŁA wykonana jest z prefabrykowanych komponentów obejmujących drewno, metal i wykończenia – wszystko z odpowiednimi, ekologicznymi certyfikatami.

Część zewnętrzną domu zaprojektowano tak, by dom zużywał mniej energii niż jego standardowi konkurenci. Budynek zasila energia słoneczna, która zapewnia też ciepłą wodę. Całe oświetlenie jest energooszczędne, a dom ogrzewany jest specjalnym systemem radiacyjnym.

– „Konstrukcję zaprojektowano w taki sposób, by maksymalnie wykorzystywać cyrkulację powietrza i rozprowadzać ciepło oraz wilgoć” – zapewniają twórcy projektu.

LEAPfactory zapewnia, że dom może stanąć w miejscach, które nie objęte są żadnymi miejskimi sieciami. Twórcy zadbali bowiem także o odpowiedni system kanalizacyjny i sanitarny.

Dom ma duże przeszklenia, które pomagają spełnić podstawowe założenie projektu – połączyć mieszkańców z przyrodą. Częścią konstrukcji mogą być duże, szklane drzwi przesuwne, okna wykuszowe, świetlik, a także okna łączone w pionie.

– „Mieszkanie wśród natury odzwierciedla jeden z najważniejszych wyborów, jakie obejmuje nowy styl życia. Cieszymy się, że możemy połączyć wygody nowoczesnego domu z pełną wolnością oraz duchem pionierskim, a to wszystko w pełnej harmonii z naszym otoczeniem” – mówią współzałożyciele LEAPfactory, Stefano Testa i Luca Gentilcore.

Zapewniają oni, że cały proces – od projektowania po pełne umeblowanie – pozwala zakończyć budowę w zaledwie kilka tygodni.

Lokalizacja: Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA