LG ThinQ House to dom połączony z przyszłością. W scenariuszu, w którym budownictwo cywilne jest jednym z głównych odpowiedzialnych za emisję CO2 do atmosfery, konieczne jest inwestowanie w nowe sposoby projektowania i budowania.
Idea LG ThinQ House
LG ThinQ House to projekt cyfrowej produkcji typu open source. Ma on na celu rozpowszechnianie zrównoważonej metody budowlanej z globalnej platformy współpracy, Wikihouse. Dzięki dostępności systemu konstrukcyjnego możliwe jest opracowanie różnych form, które można dostosować do różnych wymagań projektowych. Dom związany z nowymi technologiami, zbudowany z płyt ze sklejki sosnowej, obrabianej na maszynie CNC i montowanej tylko przez okucia. Istnieją trzy osie portyków, połączone przegubowo modułem łącznikowym i pokryte prefabrykowanymi drewnianymi deskami, które łączą ściany i strop.
Czysta, bezodpadowa, zorganizowana i wydajna praca budowlana. Konstrukcję zewnętrzną (portyki i drewniane ogrodzenia) zajmującą powierzchnię 100 m² zmontowano w zaledwie 10 dni. Tradycyjne budynki betonowe emitują do atmosfery 1 tonę CO2 na każdą tonę betonu. A konstrukcje drewniane pochłaniają dwutlenek węgla w tej samej proporcji.
Technikalia
Konstrukcję zewnętrzną LG ThinQ House pokryto wodoodpornymi dachówkami z włókien roślinnych. We wnętrzu nowoczesnej STODOŁY drewniane płyty stanowią wykończenie przynoszące komfort i elegancję oraz są miejscem dla mebli eksponujących brazylijski design. Tworzą one przestrzeń z dziełami sztuki wybranymi przez Guto Requena, z bogatej kolekcji Galerii Nara Roesler.
Wnętrze LG ThinQ House składa się z salonu, jadalni, kuchni, sypialni, dwóch balkonów oraz salonu. Wszystkie materiały i wykończenia zaprojektowano tak, aby generować jak najmniej odpadów nienadających się do recyklingu. Kuchnię ze stali nierdzewnej zaprojektowano specjalnie dla LG ThinQ House. Pozwoliło to uzyskać gładką powierzchnię spełniającą wymogi higieniczne. Stal bowiem wyróżnia się wysoką wydajnością, trwałością i możliwością pełnego recyklingu.
Design
Kuratorstwo mebli i przedmiotów autorstwa Guto Requeny stara się zaprezentować obok klasyków wschodzące nazwiska brazylijskiego designu, takie jak Jorge Zalszupin, Pax.Arq, Estúdio Rain by Breton, Daniel Jorge, Karol Suguikawa, Humberto da Mata,
Lucas Neves, Marcelo Ligieri, Inês Schertel, Alva Design i Maria Cândida Machado (Dpot). Wśród mebli niektóre produkty zostały zaprojektowane przez Estúdio Guto Requena, takie jak lampa Alma, krzesło Nóize, fotel Delírios, wazony Era Uma Vez i Love Project. Oprócz wprowadzenia na rynek niepublikowanych elementów Buffet Atração, Cama Sonhadora i HeartWall, oba zaprojektowane cyfrowo za pomocą programowania parametrycznego i wyprodukowane w CNC, w języku podobnym do struktury domu.
Wybór drewna, oryginalnych mebli i jasnych wykończeń zapewnia ciepłą, zachęcającą i introspektywną atmosferę. Salon wystawowy wyróżnia się zanurzeniem w głównym kolorze LG ThinQ House, podkreślając wrażenia. Każdy dom jest połączony inteligentnym systemem automatyki, który jest możliwy dzięki technologii LG ThinQ, z produktami, które łączą design, sztuczną inteligencję, zrównoważony rozwój i opiekę zdrowotną, proponując nowy sposób życia i interakcji z mieszkańcami.
Projekt, sztuka i technologia są zintegrowane z budową Connected House. Poznajcie możliwą alternatywę dla zrównoważonej przyszłości.
Lokalizacja: Sao Paulo, Brazylia
Tekst: nowoczesna STODOŁA