Looking Glass Farm – STODOŁA jak malowana!

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Firma JLF Architects, która swoją siedzibę ma w hrabstwie Dutchess, czyli w północnej części stanu Nowy Jork, zaprojektowała i zbudowała ten nowoczesny dom wiejski dla emerytowanej pary.Studio projektowe JLF Architects słynie z sielskich, wiejskich projektów. I tym razem nie mogło być inaczej! Ta zmodernizowana wersja wiejskiego domu należy do nowojorskiego duetu, byłych projektantów sieci sklepów Calvina Kleina.

Przed rozpoczęciem projektowania i budowy, para co weekend przyjeżdżała na działkę kamperem. Dzięki temu Inwestorzy mieli wiele czasu i sposobności na właściwe rozplanowanie budynku pod względem widoków oraz geograficznej orientacji.

Właścicielom zależało na zachowaniu regionalnej tożsamości i lokalnej topologii. Uznano, że najlepiej uda się to zrobić poprzez zastosowanie materiałów z odzysku. Tym sposobem wnętrze domu zdobi drewno pochodzące ze starej STODOŁY Amiszów oraz 300- letniego dębu, który znajdował się na farmie.

Dwu – i pół piętrowy dom o powierzchni niemal 250 m2 stoi na porośniętym trawą wzgórzu, w sąsiedztwie mając jedynie budynek gospodarczy i stare drzewa liściaste. Budowę tej STODOŁY zakończono w 2008 roku.

Lubisz projekty wykorzystujące materiały z odzysku? Poczytaj o nich więcej.

Lokalizacja: Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA