Lot 100 Cellar Door

Partnerzy

O inspiracji

Miejsce o nazwie Lot 100 Cellar Door zostało zaprojektowane przez Studio Nine Architects przy współpracy z Frame Creative. Za samą budowę, która powstała w Hay Valley w Australii, odpowiadała firma Woolcock Construction.

Pod nazwą Lot 100 kryje się restauracja, browar, destylarnia i szczególna piwnica, w której spróbować można różnego rodzaju lokalnych alkoholi i soków.

Architekci zadbali o to, by Lot 100 Cellar Door witała swych gości ciepłą, relaksującą atmosferą, a efekt ten wprowadzają naturalne materiały oraz najwyższej klasy rzemiosło. Dominującym materiałem, który wykorzystano w tym projekcie, są listwy wykonane z drewna pochodzącego z eukaliptusa znanego jako Blackbutt. Listwy te po olejowaniu zyskują piękny, naturalny odcień, a całość tworzy specjalny system, co pozwala projektantom stworzyć wyraziste, linearne i jednocześnie proste formy.Drewno Blackbutt jest niezwykle twarde i ma doceniane przez fachowców cechy, dlatego to właśnie ono zostało wybrane do stworzenia systemu listew w Lot 100. Nie bez znaczenia był też naturalny kolor drewna, który został jeszcze podkreślony odpowiednio dobranym olejem. Dzięki temu drewno ma jeszcze większą trwałość i może być także wykorzystywane na zewnątrz.

Lokalizacja: Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA