Madriguera House

  O inspiracji

  Dom Madriguera to projekt opracowany przez hiszpańską firmę Lado Blanco Arquitecturas.

  Budynek ukryty jest w wiejskim otoczeniu gór i rzek, a dla właścicieli miał stać się idealnym miejscem na weekendowe wypady. Architekci zadbali o to, by “La Madriguera” idealnie dopasowywał się do swej lokalizacji i z tego powodu wykorzystali w nim lokalne materiały – kamień z odzysku oraz dachówkę pochodzącą z rozbiórki okolicznych domów. W ten sposób stworzyli spójne relacje między nową konstrukcją i jego lokalnością.
  Jak mówią sami architekci, dla nich był to projekt bardzo osobisty, który miał stworzyć spokojny raj  w wiejskim krajobrazie. Jego mieszkańcy chcą poczuć tu wolniejszy, wiejski tryb życia, zwracając uwagę na detale i ciesząc się z możliwości obserwacji przyrody.
  Wszystko w tym projekcie zostało zaprojektowane tak, by pozwalało osiągnąć spokój i radość płynące z czasu refleksji. Architekci wybrali więc naturalne materiały i lokalne rzemiosło. Kamień, wapień, drewno i żelazo – każdy element w tym domu jest prawdziwy i łączy mieszkańców z otaczającym ich krajobrazem.
  Dom zorganizowany jest w sposób jasny i prosty. Ma spełniać codzienne potrzeby dwojga ludzi, a z czasem ewentualnie czworga. Wszystkie główne przestrzenie są połączone ze sobą wizualnie, jednocześnie szukając spójności z naturalnym otoczeniem budynku.
  Wnętrze zostało starannie zaplanowane tak, by uniknąć nadmiaru mebli i zachować proste, ale uporządkowane przestrzenie. Projekt integruje wiele różnych rozwiązań konstrukcyjnych, organizując w ten sposób wnętrza i tworząc schowki zarówno na różne domowe przedmioty, jak i urządzenia. Meble są skromne i wszystkie zostały zaprojektowane przez architektów i wykonane na miarę.

  Lokalizacja: Hiszpania
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Partner