Madriguera House

Amores Pictures
Partnerzy

O inspiracji

Dom Madriguera to projekt opracowany przez hiszpańską firmę Lado Blanco Arquitecturas.

Budynek ukryty jest w wiejskim otoczeniu gór i rzek, a dla właścicieli miał stać się idealnym miejscem na weekendowe wypady. Architekci zadbali o to, by “La Madriguera” idealnie dopasowywał się do swej lokalizacji i z tego powodu wykorzystali w nim lokalne materiały – kamień z odzysku oraz dachówkę pochodzącą z rozbiórki okolicznych domów. W ten sposób stworzyli spójne relacje między nową konstrukcją i jego lokalnością.
Jak mówią sami architekci, dla nich był to projekt bardzo osobisty, który miał stworzyć spokojny raj  w wiejskim krajobrazie. Jego mieszkańcy chcą poczuć tu wolniejszy, wiejski tryb życia, zwracając uwagę na detale i ciesząc się z możliwości obserwacji przyrody.
Wszystko w tym projekcie zostało zaprojektowane tak, by pozwalało osiągnąć spokój i radość płynące z czasu refleksji. Architekci wybrali więc naturalne materiały i lokalne rzemiosło. Kamień, wapień, drewno i żelazo – każdy element w tym domu jest prawdziwy i łączy mieszkańców z otaczającym ich krajobrazem.
Dom zorganizowany jest w sposób jasny i prosty. Ma spełniać codzienne potrzeby dwojga ludzi, a z czasem ewentualnie czworga. Wszystkie główne przestrzenie są połączone ze sobą wizualnie, jednocześnie szukając spójności z naturalnym otoczeniem budynku.
Wnętrze zostało starannie zaplanowane tak, by uniknąć nadmiaru mebli i zachować proste, ale uporządkowane przestrzenie. Projekt integruje wiele różnych rozwiązań konstrukcyjnych, organizując w ten sposób wnętrza i tworząc schowki zarówno na różne domowe przedmioty, jak i urządzenia. Meble są skromne i wszystkie zostały zaprojektowane przez architektów i wykonane na miarę.

Lokalizacja: Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA