Małe czarne STODOŁY w niewielkiej nadmorskiej miejscowości

Partnerzy

O inspiracji

Małe czarne STODOŁY to domki zaprojektowane w niewielkiej nadmorskiej miejscowości przez Pracownie Projektową Marta Szlachta.

Zaprojektowane obiekty to domki letniskowe całoroczne, jednokondygnacyjne z poddaszem użytkowym. Domki mają powierzchnię 70m2 powierzchni użytkowej, zaprojektowane na planie prostokąta, podzielone na część dzienną i nocną. Na parterze znajduje się duży pokoju dzienny połączony z kuchnią i jadalnią oraz łazienka. Część łazienki którą stanowi prysznic, zaprojektowana została jako element wychodzący poza obrys bryły budynku. Zakończony został dużym przeszkleniem z lustrem weneckim. Dzięki takiemu zabiegowi mamy wrażenia bliższego kontaktu z naturą. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie z czego w głównej sypialni zaprojektowane zostało przeszklenie całej ściany szczytowej, dające wrażenie zieleni wchodzącej do wnętrza.nowoczesne STODOŁY zaprojektowane zostały w technologii szkieletowej, elewację budynku stanowią deski elewacyjne szorstkie malowane w kolorze czarnym- brunatnym, dzięki czemu uzyskaliśmy efekt deski palonej (pomysł zaproponowany przez doświadczonego wykonawcę domów szkieletowych i miłośnika drewna Rafała Migdalskiego). Dopełnienie stanowi obróbka blacharska oraz stolarska okienna w kolorze grafitowym.

Domki skierowane są ścianą szczytową, która stanowi największe przeszklenie w kierunku zachodnim z widokiem na rzekę. Na tej elewacji znajdą się przestronne tarasy. Jedna z elewacji celowo została zaprojektowana jako ślepa w celu uzyskania maksymalnie możliwej prywatności. Celowym zabiegiem było rozmieszczeni domków nierównolegle do siebie oraz naprzemiennie tak aby tarasy nie znajdowały się w jednej linii.

Wnętrze domków został zaprojektowany z naturalnych materiałów, drewno, kamień w kolorze czarnym i kontrastującym kolorze naturalnego drewna. W rezultacie uzyskaliśmy naturalne, ciepłe i przytulne wnętrze.

Więcej projektów pracowni Szlachtapp, znajdziesz tutaj

Projekt: Pracowania Projektowa Marta Szlachta
Realizacja obiektów: Rafał Migdalski
Lokalizacja: Słajszewo, Domki Momenty, Polska

Do wynajęcia

Domki Momenty