Małe jest piękne

LAUREY W. GLENN
Partnerzy

O inspiracji

Dwaj projektanci pokazują, że można mieszkać pięknie także na małej powierzchni. Wystarczy pomysłowość i innowacyjne rozwiązania.

Para z Connecticut przeprowadziła się na południe planując stworzenie siedliska w krainie koni. Wiedząc, że realizacja planu zajmie im całe lata, postanowili zacząć od budowy domku gościnnego, w którym mogliby mieszkać, kiedy budowany będzie ich główny dom oraz stajnie.

Kuchnia

Dekoracyjne detale, takie jak blaty kuchenne z zielonego steatytu (soapstone) i przeszklone górne szafki, dodają koloru i stylu białej kuchni, nie zabierając niepotrzebnie przestrzeni. Stół z marmuru i metalu może pełnić różne funkcje, powiększając kuchenną przestrzeń roboczą.

Kącik jadalniany

“Symetria jest ważna. Narzuca porządek i uspokaja oko” – wyjaśnia Blount. “Czasami asymetria jest konieczna, ale w małej przestrzeni, kiedy wszystko ogarniamy wzrokiem, najlepszy widok to taki, który pozwala naszym oczom zatrzymać się w jednym miejscu.”

Salon

Blount jest fanem wielkich dywanów w małych przestrzeniach, mówiąc, że zbyt wiele małych dywaników wizualnie dzieli pomieszczenie. Dodatkowo przesuwne drzwi w stylu stodoły w mocnym niebieskim kolorze przyciągają wzrok, zajmując mniej miejsca niż klasyczne drzwi. Niebieski sufit sprawia, że wydaje się on być jeszcze wyższy.
„Ograniczona paleta kolorów zapewnia przejrzystość” – wyjaśnia projektant. „Odcienie niebieskiego i bieli dominują w tym domu, współgrając dobrze z klasycznym umeblowaniem. Zbyt wiele kolorów może skurczyć pokój – oko jest zajęte ogarnianiem całości.”

Sypialnia

Wsunięcie łóżka we wnękę sprawia, że powierzchnia sypialni wydaje się być większa. Szuflady na dole służą jako dodatkowe schowki.

Lokalizacja: Orange, Virginia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

LAUREY W. GLENN