Mattress Factory

EVE WILSON
Partnerzy

O inspiracji

Niektórzy ludzie po prostu intuicyjnie wiedzą, jak współdziałać z przestrzenią, tworząc wyjątkowo piękne miejsce.Lynda mieszka w dawnym magazynie w North Fitzroy ze swoim partnerem Mark Smith i ukochanym cocker spanielem Jack. Początkowo mieściła się tutaj fabryka materacy. Gdy Lynda pierwszy raz zobaczyła go, budynek był opuszczony, a stare samochody piętrzyły się w środku! Zakup magazynu oznaczał ogromną ilość pracy – ale Lynda nie boi się brudzić rąk.

Zachowując cechy strukturalne i charakter miejsca, Lynda przystąpiła do oczyszczania i otwarcia wewnętrznych przestrzeni, tworząc jedną dużą, otwartą. Salon, kuchnia, jadalnia na parterze z białymi wypolerowanymi podłogami betonowymi, a także przestronna sypialnia z miejscem kąpielowym na górze (oryginalna wanna żeliwna ulokowana jest w sypialni), a także ogród na dachu z widokiem na Fitzroy. Oto dzieło.

W ubiegłym roku, Lynda dodała nowy element do swojego domu. Poza ogrodem, zielonym dziedzińcem, stworzyła The White Room, autonomiczną przestrzeń życiową wraz z łazienką, kuchnią i oddzielnym wejściem, którą wynajmuje się jako zakwaterowanie dla gości. Ta słodka i niezwykle fotogeniczna mała przestrzeń jest również często wykorzystywana do sesji zdjęciowych.

Lynda ma niesamowite oko do odkrywania najbardziej wykwintnych, klasycznych mebli i akcesoriów. Jej dom jest żywym muzeum, w którym eksponowane są uratowane skarby, zanim znajdą się w sprzedaży w jej sklepie lub zostaną wykorzystane w jednym z wielu innych projektów. Jej ulubiona kolekcja męskich portretów od 1800 roku aż do 1950 dumnie wisi nad stołem w jadalni.

Najbardziej godne podziwu jest to, że w domu nie ma żadnych kompromisów. To była praca z miłości! Lynda, to perfekcjonistką. „Kocham wszystko tutaj”

Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf