Prefabrykat Modular Modern Farmhouse

Hoke Ley Architecture & Design Nate Sheets Photography
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Fabrycznie zbudowany z 4 sekcji i ustawionych dźwigiem w 8 godzin, Modular Modern Farmhouse zbudowano za mniej niż 150 dolarów za metr kwadratowy. Zamieszkuje go czteroosobowa rodzina architekta w tętniącym życiem małym miasteczku Lawrence w Kansas.

Dom przystosowano do net zero, czyli całkowitego zanegowania ilości gazów cieplarnianych wytwarzanych przez działalność człowieka, który osiągnięto poprzez ograniczenie emisji i wdrożenie metod pochłaniania dwutlenku węgla z atmosfery. W Modular Modern Farmhouse uwzględniono panele słoneczne i zwrócono uwagę na historyczną dzielnicę z czasów wojny secesyjnej dzięki prostej formie szczytu i dużego ganku. nowoczesną STODOŁĘ zbudowano jako studium przypadku, aby zrozumieć nieefektywność tradycyjnych praktyk budowlanych. Właścicielka i projektantka, Katie Hoke, działała jako generalny wykonawca i była w stanie ukończyć całą budowę w mniej niż 8 miesięcy.

Początkowo koncepcja budowy modułowej była zarezerwowana dla domów o niskich dochodach lub w stylu traktowym. Jednak dzięki ogromnym nakładom poszukiwań, Katie była w stanie nawiązać współpracę z lokalnym budowniczym domów modułowych w Chanute w stanie Kansas. Modular Modern Farmhouse postawiono miesiąc po pierwszych restrykcjach covidowych, co stanowiło trudny proces, aby zapewnić bezpieczną pracę podwykonawców. Najważniejszym momentem budowy było to, że syn Katie i Jareda, wówczas 6-letni, był w stanie ustawić swój moduł sypialny w domu z operatorem dźwigu.

Lokalizacja: Old West Lawrence, Lawrence, Kansas
Tekst: nowoczesna STODOŁA