Morning Bay Boatshed – gdzie las spotyka się z morzem

Partnerzy

O inspiracji

Jest coś czarującego w wizji prowadzenia prostego życia w domku, który kiedyś był szopą na łodzie.

Takim miejscem jest właśnie maleńki domek plażowy o nazwie „Morning Bay Boatshed”, który stoi na brzegu zatoki na przedmieściach Morning Bay w północnej części Sydney. Choć to miejsce oddalone zaledwie 40 kilometrów na północ od centralnej dzielnicy biznesowej Sydney, życie wydaje się tu toczyć zupełnie innym rytmem.Jeśli chcesz znaleźć się w miejscu, w którym masz wszystko co zachęci Cię do odłożenia na bok telefonu czy laptopa, to trafiłeś w dobre miejsce. Tu można uwolnić ducha wolności i kreatywności. „Morning Bay Boat Shed” urzeczywistnia takie właśnie marzenia. To idealne miejsce dla dwóch osób oferuje jedną uroczą sypialnię z pięknymi widokami, łazienkę i kuchnię. Jest też oczywiście hamak i zewnętrzne palenisko, a także grill.

Domek znajduje się w na terenie Parku narodowego Ku-Ring-Gai i można dostać się do niego wyłącznie łodzią. W ciągu dnia można jednak wyruszyć na wędrówkę po różnych szlakach na terenie parku narodowego. Pozostając bliżej wody, można odnaleźć niejedną ustronną plażę. To miejsce tak spokojne, że małe kangury walabia oraz kolczatki australijskie nazywają je swoim domem.

W tym miejscu w zadziwiający sposób spokój łączy się z przygodą. Jeśli komuś znudzą się już leśne wędrówki, może ruszyć na wodę. Pływanie tuż przed własnym tarasem, kajaki w jeziorach skalnych, czy wędkowanie w ustronnych miejscach – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich mogą korzystać goście „Morning Bay Boatshed”. Dźwięk wody uderzającej spokojnie w brzeg, połączony ze śpiewem ptaków w koronach drzew, to coś co chyba nigdy się nie nudzi.

Lokalizacja: Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA