Niczym barak poszukiwaczy złota

Atmosphere Design Build Kat Alves
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Inspiracją tego małego, samowystarczalnego budynku były zabudowania z czasów gorączki złota. Rodzina z Seattle poprosiła architektów firmy Atmosphere Design Build o stworzenie zgodnego z przyrodą domu, który będzie pasował do górniczej spuścizny tego regionu. Firma odwołała się więc do pionierskiego ducha pierwszych poszukiwaczy złota, nie idąc jednak na kompromis z normami ekologicznego budownictwa naszych czasów.

Osłonięte tarasy przydają się w umiarkowanym klimacie tego regionu i nawiązują do lokalnej architektury. Tylna weranda, która może służyć jako kolejna sypialnia, jest idealnym miejscem, którym można się cieszyć w ciepłe letnie i jesienne noce.

We wnętrzu miesza się klimat wiejski z miejskim. Salon o podwójnej wysokości przypomina właścicielom przestrzeń loftową, w jakiej mieszkali w Seattle. Deski odwołują się natomiast do ich ulubionego japońskiego stylu „wabi sabi”. Przytulny kącik do czytania pod schodami pozwala zaoszczędzić nieco przestrzeni.

Choć budynek na pierwszy rzut oka przypomina baraki poszukiwaczy złota, w rzeczywistości wykonany jest bardzo solidnie i jest doskonale docieplony. Okna z potrójnym przeszkleniem oraz dobrze ocieplone ściany sprawiają, że spełnia on rygorystyczne normy budowlane.

Lokalizacja: Nevada City, Kalifornia, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA