No Man’s Land

Hoff Architects Sierra Boaz Cobb Eriver Hijano
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Łączenie tradycji z innowacjami jest siłą napędową renowacji tego XIX-wiecznego domu wiejskiego w wiejskiej części byłej NRD. Transformacja projektu z domu wiejskiego w zrównoważony, samowystarczalny energetycznie dom jest widoczna w tej delikatnej renowacji, która zestawia te trzy epoki z wyraźnym rozróżnieniem estetycznym.

Renowacja przywraca oryginalną konstrukcję, w tym ceglaną fasadę i wnętrze o konstrukcji szachulcowej, i uzupełnia ją najnowocześniejszymi zrównoważonymi interwencjami. Gonty słoneczne zintegrowane z dachem połączono z systemem geotermalnym, aby osiągnąć zerowe zużycie energii netto. Otwarty plan i przestrzeń o podwójnej wysokości zapewniają nowoczesny układ, jednocześnie eksponując ślady pierwotnego planu piętra poprzez drewniany szkielet.

W okresie komunistycznej NRD pierwotną murowaną fasadę przykryto hermetycznym betonem, a otwory zminimalizowano. Podczas renowacji usunięto tynk, aby odsłonić pierwotną ceglaną konstrukcję i przywrócić fasadzie oddychalność. Elewacji od strony ulicy przywrócono pierwotny wygląd, a nowe niestandardowe okiennice subtelnie nawiązują do nowoczesności wnętrza i tylnej elewacji. Od strony ogrodu znajdują się duże panoramiczne okna wychodzące na ogród.

Lokalizacja: Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA