Norden Glamping, gdzie luksus spotyka naturę

Partnerzy

O inspiracji

Modny ostatnimi czasy wypoczynek w stylu glamour, czyli glamping, to połączenie cech kempingowych z nutką luksusu. Norden Glamping wychodzi naprzeciw poszukiwaczy turystycznych doświadczeń w samym sercu Mae Kampong.Pośród tajlandzkich zagajników swoje miejsce znalazł Norden Glamping – kompleks nowoczesnych STODÓŁ, gdzie każda z osobna posiada unikatowy kształt. Każda z rodzeństwa nie przypomina swojej poprzedniczki. Przeszklone nowoczesne STODOŁY oferują inny wymiar wypoczynku.

Na tapetę bierzemy jednak siostrę złożoną z mniejszego trójkąta równoramiennego, prostopadłego bloku w pełni przeszklonego oraz trapezu, który stanowi główną część projektu. Kąt ostry większej bryły tworzy spiczasty dach, imitujący przepołowienie STODOŁY o dwuspadowym pokryciu na dwie idealne części.

Norden Glamping kusi wypoczynkiem nad samym strumieniem, który swoim szumem otula do snu, a w parny dzień orzeźwia chłodem. Luksusowy glamping w głównej mierze wzniesiony jest w oparciu o przeszklenia, które stanowią cienką barierę wnętrza z naturą – de facto z trzech stron świata. Czwarta ściana jest podporą i powierzchnią kontrastową. Połączenie z naturą umożliwia również jacuzzi umieszczone na świeżym powietrzu, zaraz obok wyjścia na głównym tarasie.

Zwróćcie uwagę na przeszklenia usytuowane w czarnych ramach – dodają one pazura, z jednoczesnym otwarciu przestrzeni na krajobraz. Takiej architektury okiennej nie brakuje u Multiko. Listwy, które podświetlają, zarówno krawędzie bryły, jak i sufit, sprawiają, że swoją ciepłą barwą wprowadzają do wnętrza sielankowy nastrój. W tej sprawie warto zwrócić się do Ramko.

Marzycie o wypoczynku w designerskim miejscu okraszonym naturą? Zapraszamy Was do zakładki „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Chiangmai, Tajlandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA