Odcieni architektury jest wiele

KARPIEL STEINDEL ARCHITEKTURA
Partnerzy

O inspiracji

Odcieni architektury jest wiele. Styl projektowanego budynku może rozciągać się od nowoczesnego po tradycyjny. Choć coraz częściej spotykamy się z hybrydą – projektami bardzo nowoczesnymi, ale jednocześnie szanującymi tradycję oraz kulturę danego regionu.

Trzy domy połączone w zabudowie szeregowej – tworzą kameralną, nowoczesną i jednocześnie podhalańską enklawę. W projekcie bez problemu możemy zauważyć tradycyjną zabudowę regionu. Nowoczesność mocno przenika się z tradycją. Za projektem stoi biuro Karpiel Steindel Architektura.

Właśnie przy tym projekcie MULTIKO Architektura Okien miało przyjemność pracować. W tak wymagających projektach należy mocno skupić się na oknach. Funkcjonalność musi przenikać się z estetyką.W budynkach przy wylocie Doliny Strążyskiej zaprojektowaliśmy, a następnie zamontowaliśmy aż 24 okna przesuwne ze słupkami 50 mm (okna architektoniczne cienkoramowe 1. stopnia). Parter domów to praktycznie całoszklane konstrukcje cienkoramowe. Są to nowoczesne okna, które dzięki cienkim słupkom są wizualnie lekkie. Taki efekt otrzymujemy poprzez zminimalizowanie ilości profili aluminiowych w całym przeszkleniu. Dodatkowo zamontowano kilkadziesiąt okien w różnych rozmiarach oraz kształtach. W realizacji znalazły się okna prostokątne, trapezowe oraz trójkątne.

Aby bryła była lekka, nieobciążona ciężkim balkonem – zaprojektowano całoszklane bariery, który znajdują się na środkowym oraz ostatnim piętrze.

Ciekawym rozwiązaniem było stworzenie 4 szklanych daszków – integralnych części zadaszenia. Szklane części licują się z dachem, dając osłonę przed opadami atmosferycznymi a do tego doświetlają zadaszoną przestrzeń.

W takich projektach myśli się o każdym elemencie i szczególe. Z tego względu architekci nie zapomnieli o drzwiach wejściowych. Drzwi zostały doposażone w nowoczesne rozwiązanie zamków, które działają poprzez użycie telefonu, bransoletki czy karty (breloku).

Okolica, w której zbudowane zostały domy szeregowe, cechuje spójność willowej zabudowy. Karpiel Steindel Architekci wpasowali się w otoczenie, zachowując charakterystyczny klimat regionu.

Projektowanie takich przeszkleń jest naszą pasją. Dzięki współpracy z architektami z wizją możemy tworzyć i realizować wiele ciekawych, niestandardowych okien. Takie zlecenia możemy realizować dzięki stałej współpracy z firmą Exclusal, która wyprodukowała dla nas całą stolarkę okienną.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…

Lokalizacja: Dolina Strążyska, Polska