Odnowiony dom z 1967 roku trafia na rynek osiągając cenę ponad 2 milionów dolarów

ALEX ZAROUR
Partnerzy

O inspiracji

To wyjątkowa rezydencja w Kalifornii, która została zaprojektowana w latach 1960-tych przez znanego architekta Jamesa Allena Waltera. Ten ponadczasowy budynek jest jednym z zaledwie 32 takich domów w Kalifornii.

Dom znany jest pod nazwą „Siodmak House” i stoi przy spokojnej ulicy 2050 La Fremontia Street. To duża działka z pięknym widokiem na góry, ale jej największą ozdobą jest jednopoziomowy dom o powierzchni ponad 200 m2. Powstał on w 1967 roku, a za ponadczasowy projekt odpowiadał znany kalifornijski architekt, dzięki czemu dom zyskuje jeszcze na wartości.

Dom ma charakterystyczną parterową konstrukcję słupowo-ryglową, elegancką elewację z ciemnego drewna oraz wyróżniające się duże, pomarańczowe drzwi frontowe.Powierzchnia domu ma kształt litery „U” i składa się z dwóch prostokątnych elementów połączonych drzwiami frontowymi, które otwierają się na piękny, wewnętrzny ogród. Z tego miejsc dom stopniowo ujawnia swoje zalety i poszczególne wnętrza zorganizowane na zasadzie otwartego planu, zwróconego w stronę długiego dziedzińca.

Cały projekt zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, łącząc wyraźnie wnętrza z zewnętrznym otoczeniem. Duże, szklane ściany płynnie łączą najważniejsze pomieszczenia domu z zewnętrzem, wprowadzając też do wnętrza ogromną ilość naturalnego światła. Powierzchnia domu obejmuje cztery sypialnie i dwie łazienki, otwartą kuchnię oraz salon.

Rezydencja przeszła ostatnio gruntowną, starannie przemyślaną modernizację, która obejmowała odnowienie nie tylko kuchni i łazienek, ale też instalację nowej elektryki i hydrauliki. Zachowano jednak oryginalną konstrukcję oraz atmosferę z połowy ubiegłego stulecia. Obecnie dom czeka na swojego trzeciego właściciela, ponieważ został wystawiony na rynek w cenie 2,25 mln dolarów.

Lokalizacja: Kalifornia, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf