Nowoczesna interpretacja zakopiańskiej chaty z dużymi przeszkleniami

    Kategorie: Z Polski

    O inspiracji

    Większość Inwestorów kupujących działkę w górach kieruje się otoczeniem i widokiem, jaki będzie z domu i ogrodu. Ważne jest, by podczas projektowania domu zwrócić uwagę na to, w jaki sposób dom będzie otulony najbliższym i dalszym otoczeniem. Zrobić wszystko by zmaksymalizować i uwypuklić atuty działki.

    Właśnie ze względu na umiejscowienie budynku jednorodzinnego Inwestorzy ustawili dom tak, by wykorzystać widok, jaki się przed nimi roztacza. Witamy w sercu polskich gór, witamy w okolicach Zakopanego.Projektant oraz Inwestorzy chcieli mieć widok na Tatry nawet w zimne, chłodne dni. Aby to osiągnąć, należało zaprojektować duże przeszklenia. Dlatego w domu zaprojektowana została wielkoformatowa, architektoniczna aluminiowa stolarka okienna (bikolor: szary/czarny).

    Okna od Multiko Architektura Okien we wspaniały sposób otwierają budynek na otaczającą przyrodę, las, góry i ogród. Przestrzeń zewnętrzna w naturalny sposób miesza się z przestrzenią wewnętrzną.

    Jako firma, która specjalizuje się w dużych, nowoczesnych przeszkleniach zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy oraz zamontowaliśmy okna aluminiowe do tego domu. W realizacji znalazło się aż 29 pozycji, to aż 20 konstrukcji!

    Jakie elementy znalazły się w projekcie?

    • prawie 8 – metrowe architektoniczne okno cienkoramowe 2. stopnia (potrójna szyna)
    • prawie 3,4 – metrowe architektoniczne okno cienkoramowe 2. stopnia (podwójna szyna),
    • 5,4 – metrowy FIX z połączeniem narożnym glass – corner – waga dużej szyby to ponad 900 kg,
    • prawie 7 – metrowy trapezowy FIX (naklejone szprosy),
    • przeszklenia FIX we frontowej części budynku (naklejone szprosy),
    • okna rozwierno – uchylne z ukrytymi klamkami, zawiasami i okuciami,
    • okna FIX
    • oraz nowoczesne aluminiowe drzwi z przyświetlem (pochwyt po całej długości) oraz brama garażowa.

    W naszych realizacjach wykonujemy architektoniczne okna 1. stopnia oraz okna cienkoramowe 2. stopnia. Co to oznacza? Są to architektoniczne okna przesuwne, w obu wariantach możemy w pełni zasłaniać ramy tak od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Okna różnią się szerokością słupka centralnego oraz progiem – 1. stopień -> szerokość słupka to 50 mm, 2. stopień – > słupek ma jedyne 25 mm oraz próg ze zintegrowaną podłogą.

    W tej okolicy widać mocny trend zachowania lokalnej tożsamości. Nowe Inwestycje często nawiązują do tradycyjnej architektury Zakopanego. Dom zachował zakopiański klimat – troszkę tradycyjnie, troszkę industrialnie a do tego nowocześnie.

    MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…

    Lokalizacja: Zakopane, Polska