Okno Tarasowe – otworzy otoczenie na pomieszczenie

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Taras – pozioma utwardzona powierzchnia, która najczęściej znajduje się na poziomie parteru (choć istnieją tarasy również na piętrach czy dachowe), która łączy ogród z wnętrzem domu.
Naturalnie część zewnętrzną należy odgrodzić od części wewnętrznej. Jak to zrobić? Postawić na dobrej jakości aluminiowe okna tarasowe.

OKNO TARASOWE – OTWORZY POMIESZCZENIE NA OTOCZENIE

Okna tarasowe (podobnie jak reszta okien w domu) pełnią kilka funkcji. Oddzielają wnętrze od świata zewnętrznego. Natomiast co za tym idzie… muszą to być okna bezpieczne, zapewniające komfort użytkowania, mieć odpowiednie parametry przenikania ciepła, odporność na oddziaływanie wiatru i warunków atmosferycznych (wodoszczelność).

Budując dom, musimy pamiętać o wielu wytycznych i parametrach, które budynek musi spełniać. Dlatego tak popularna stała się stolarka aluminiowa. Aluminiowe okna tarasowe gwarantują energooszczędność, wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną. Do tego dokładamy nowoczesny design (który bardzo często również sprawdza się w klasycznych projektach domów).

Kwestia funkcjonalności i bezpieczeństwa to jedna z najistotniejszych rzeczy przy wyborze odpowiedniego systemu okiennego. Inwestorzy muszą czuć się bezpiecznie w swoim domu, stolarka aluminiowa daje gwarancję bezpieczeństwa oraz mnogość rozwiązań doposażenia okien. Mówiąc o funkcjonalności nie ma tylko na uwadze łączenia a zarazem stawiania bariery między wnętrzem a światem zewnętrznym. Funkcjonalność to także łatwość w użytkowaniu. To łatwość i płynność w otwieraniu i zamykaniu okien, to niezawodność okuć, zawiasów i klamek, to możliwość zasłonięcia szyb w przypadku zbyt wielkiego napromieniowaniu słonecznemu, to łatwość w utrzymaniu czystości ram okiennych.CZY KAŻDE OKNO TARASOWE JEST TAKIE SAMO?

Nasza firma oferuje kilka rodzajów okien tarasowych (okna przesuwne). Do najpopularniejszych należą okna HS – czyli okna podnoszono – przesuwne. Dają duże możliwości powierzchniowe – może stworzyć okna, które ciągną się po długości całej ściany, w różnej konfiguracji otwierania skrzydła ruchomego. Nasza firma także oferuje nowoczesne rozwiązania. Do takich nowoczesnych (a do tego bardzo designerskich) należą aluminiowe architektoniczne okna przesuwne. Dzięki takim innowacjom możemy zmniejszyć ilość profili aluminium – „odchudzić” profile. Przy zachowaniu wszystkich parametrów oraz wytrzymałości, otrzymujemy jeszcze większą przezierną powierzchnię łączącą światy zewnętrzny i wewnętrzny. Wybierając architektoniczną stolarkę okienną, otrzymujemy cieńsze profile (w stosunku do „tradycyjnych” profili) – 50 mm. Ale to nie koniec nowoczesnych możliwości. Oferujemy Państwu architektoniczną stolarkę aluminiową, której słupek to jedynie 25 mm! Jest to rozwiązanie ultranowoczesne, piękne wręcz spektakularne.

Wiemy, że wybór nie jest łatwy. Należy skonfrontować ze sobą wiele czynników. Z tego względu zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych 3 salonów (Mazańcowice, Rybnik i Chorzów) – Opiekunowie Klienta z chęcią doradzą, skonsultują, wycenią.

OKNA, KTÓRE ZAMONTOWANO

Przedstawiamy dziś Ponadczasowe połączenie drewna, metalu i szkła – ciemny grafit w połączeniu z ciepłym drewnem, połączenia wręcz idealne…
W tym nowoczesnym domu MULTIKO Architektura Okien zamontowało aluminiową stolarkę okienną w kolorze antracytowym (matowym):
– architektoniczne okna przesuwne 1. stopnia (szyny pojedyncze),
– okna FIX (różnej wielkości),
– okna rozwierno – uchylne z witrynami bocznymi (różnej wielkości),
– okna rozwierno – uchylne.
Ilość pozycji: 14, ilość konstrukcji: 15

Dodatkowo zamontowaliśmy nowoczesne aluminiowe drzwi wejściowe jednoskrzydłowe z przyświetlem (drzwi lewostronne otwierane do środka) oraz 5 m bramę garażową.
Aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń w ciepłe dni, zamontowane zostały żaluzje samonośne Z90.

Okna są jednym z ważniejszych elementów domu. Pozwól, abyśmy mogli pomóc Ci w ich wyborze.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę..

Lokalizacja: Województwo Śląskie k/ Bielska – Białej

Dostawca stolarki okiennej

MULTIKO Architektura Okien