Oranżeria

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Czy dom to tylko budynek mieszkalny? Czy architektoniczne okna można zamontować tylko w głównym budynku? A co jeśli… kochamy rośliny, szczególnie te egzotyczne.. Czy istnieją rozwiązania, które ochronią i dadzą warunki do życia naszym zielonym przyjaciołom?

Oczywiście 🙂 Pewnie wielu z Państwa zauważyło coraz większe zainteresowanie zimowymi ogrodami. Są to przeszklone przestrzenie, które głównie w zimne dni i wieczory służą do relaksu. Dziś chcielibyśmy pokazać przestrzeń, która jest bardzo zbliżona do zimowego ogrodu (zimowy ogród – najczęściej jest to integralna część domu, z bezpośrednim wejściem ze środka budynku) – oranżeria.

Oranżeria (inna nazwa: pomarańczarnia, szklarnia) – jest to budynek wolnostojący (najczęściej), ogrodowy, parterowy i ogrzewany.* Jest to budynek mocno przeszklony – oprócz szklanych ścian (szczególnie od południowej strony), najczęściej w oranżeriach wstawia się także szklane dachy.MULTIKO Architektura Okien miała przyjemność wykonania fasady aluminiowej dla Inwestora ze Śląska. W prezentowanej oranżerii zaprojektowane zostały szklane ściany oraz dach. Przeszklenia zamontowane są do stalowej konstrukcji. Całość dopełniają klimatyczne cegły oraz kamień (również na podłodze jest położona specjalnie dobrana efektowna cegła). Budynek nie jest jedynie piękną ozdobą ogrodu, przede wszystkim jest domem dla tropikalnych roślin. Właściciel posesji jest wielkim miłośnikiem roślinności i architektury. Każdy element oranżerii został dobrany pod kątem walorów wizualnych, praktycznych i z myślą o roślinach, które będą rosły wewnątrz szklanego budynku.

Aby cała konstrukcja była stabilna (oprócz stalowej konstrukcji, która została zaprojektowana specjalnie pod ten budynek) zaprojektowano i wykonano fasadę słupowo – ryglową o kolorze głębokiej czerni. Wykonano 6 konstrukcji o łącznej powierzchni 160m2! A cała budowla waży aż 6 ton! W 4 kwaterach zastosowano okucia uchylne z siłownikiem łańcuchowym (możliwość uchylania). Do oranżerii wchodzi się poprzez wysokie na prawie 3 metry drzwi aluminiowe (również przeszklone).

Właściciele oranżerii od końca kwietnia mogą użytkować budynek. Roślin przybywa, a efekt realizacji już zapiera dech w piersi! Jest to jedna z bardzo ciekawych realizacji MULTIKO Architektura Okien. Takie budynki powstają dzięki zaangażowaniu wielu osób, w szczególności architektów i projektantów (zewnętrznych i wewnętrznych – Multiko posiada własny Dział Projektowy), ekipy montażowej (własne teamy montażowe robią różnicę!) oraz stałej współpracy z Exclusal (produkcja stolarki aluminiowej) oraz SSSC (wynajem mini żurawi). A największy udział mają oczywiście Inwestorzy – dzięki ich marzeniom, my możemy montować tak piękne architektoniczne przeszklenia.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę..

Lokalizacja: Śląsk, Polska

Dostawca stolarki okiennej

Multiko Architektura Okien