Paraiso

PPAA Rafael Gamo
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Paraiso, zaprojektowany przez PPAA Pérez Palacios Arquitectos Asociados, to dom weekendowy na polu golfowym. Główną intencją projektową było stworzenie poczucia otwartości z tyłu. Posiadłość oferuje bowiem panoramiczny widok na pole golfowe i łańcuch górski na horyzoncie.

Dom weekendowy Paraiso znajduje się w dzielnicy mieszkalnej niedaleko Cuernavaca, Morelos. Stoi na płaskim terenie. Po obu stronach sąsiaduje z dwupiętrowymi domami. Projekt to parterowy dom z dwoma głównymi wejściami. Jeden skierowany na południe znajduje się na ulicy, a drugi skierowany na północ z tyłu, gdzie odbywają się wszystkie zajęcia na świeżym powietrzu i większość zajęć towarzyskich. Tutaj niska roślinność i drzewa zamiast murów czy płotów wyznaczają granice domu. Zaciera to precyzyjnie granicę między polem golfowym a patio.

Schemat architektoniczny opiera się na powtórzeniu szeregu ścian skierowanych w kierunku głównych widoków. Wszystkie elementy są trzymane razem przez pojedynczą betonową płytę, która porządkuje projekt dziury pod nią, rozwiązany dwustronnym spadkiem określonym przez normatywność osiedla.

Projekt wnętrz podkreślił kontrast między materiałami budynku: twardym drewnem, stalą, granitem i betonem. Każdy mebel został stworzony ze szczególną dbałością o szczegóły od procesu projektowania do jego ukończenia. Wszystko łączy rzemieślnicze i współczesne procesy produkcyjne.

Lokalizacja: Cuernavaca, Meksyk
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf