Piękna i ekologiczna nowoczesna STODOŁA

KORFKER ARCHITECTEN ROB VAN ESCH
Partnerzy

O inspiracji

Oto piękny przykład budowlanej rewolucji!
Aż trudno w to uwierzyć, że na tej działce, jeszcze niedawno znajdowało się gospodarstwo rolne z hodowlą trzody chlewnej. Teraz krajobraz holenderskiej miejscowości Dalfsen zdobi piękna, ekologiczna i nowoczesna STODOŁA.

Na dachu budynku zamontowano 22 moduły fotowoltaiczne Full Black o mocy ponad 8 kilowatów, które dostarczają darmowy prąd ze słońca.

Najwyższej jakości instalację fotowoltaiczną możesz zakupić u naszego PARTNERA STRATEGICZNEGO – firmy Edison Energia. To najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna.
W 2020 roku zajęła 3. miejsce pod względem zainstalowanej mocy w mikroinstalacjach, wśród firm objętych badaniem przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej.Ale pewnie zastanawiacie się jak sprawdza się fotowoltaika w Polsce? Sprawdźmy kilka faktów.

Nasłonecznienie w Polsce
Fotowoltaika jest opłacalna, pod warunkiem pracy w optymalnych warunkach, gdy panele są w stanie działać wydajnie i skutecznie. Choć Polska nie budzi skojarzeń ze Słońcem w tak jednoznaczny sposób jak choćby kraje południowej Europy, panujące nad Wisłą okoliczności przyrody są zupełnie wystarczające do produkowania energii słonecznej.
Zgodnie z mapą nasłonecznienia w Polsce opublikowaną przez Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki na podstawie pomiarów SolarGIS w latach 1994-2011, średnie roczne napromieniowanie w Polsce wynosi 1289 kWh/m2. Biorąc pod uwagę dane z 60 lokalizacji, przeciętna roczna produkcja energii wynosi w Polsce 1045 kWh/kW. I choć najlepsze warunki do wytworzenia energii słonecznej panują w południowo-wschodniej części kraju, inwestycja w instalację solarną opłaca się w każdym województwie.

Wydajność urządzeń
Nowoczesna fotowoltaika dla domu składa się z urządzeń, które są obejmowane gwarancją na dziesiątki lat i spełniają najwyższe kryteria jakościowe. Edison Energia oferuje wyłącznie sprzęt renomowanych producentów, dzięki czemu samodzielne pozyskiwanie energii słonecznej jest bezpieczne, wygodne i przede wszystkim opłacalne. Moduły pracują z dużą mocą i są odporne na działanie niekorzystnych czynników.

Odpowiedź na indywidualne potrzeby
Systemy fotowoltaiczne są bardzo elastyczne. Każdy projekt instalacji odpowiada na indywidualne zapotrzebowanie w konkretnym budynku niezależnie od tego, czy mowa o małym domu jednorodzinnym, czy dużym budynku firmowym. Kalkulator fotowoltaiki i wiedza ekspertów Edison Energia pozwalają na dokładne oszacowanie, jaką moc powinny mieć panele, jaki falownik wybrać i gdzie zlokalizować instalację. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, czas i przestrzeń, korzystając z takiej instalacji, która pozwala zaspokoić potrzeby w domu, gospodarstwie rolnym czy firmie.

Aspekt finansowy
Konkurencja panująca na rynku fotowoltaicznym przekłada się na szeroką dostępność i sukcesywnie obniżające się ceny urządzeń. Szeroki wybór sprawia, że niezwykle istotne jest korzystanie z fachowego wsparcia doświadczonych konsultantów, których zatrudnia Edison Energia.

Dużą rolę w popularyzację paneli solarnych odegrało dofinansowanie do fotowoltaiki w ramach rządowego programu Mój Prąd. To samo można powiedzieć o uldze termomodernizacyjnej czy samorządowych dotacjach. Oszczędność sięgająca kilku tys. zł ma niebagatelne znaczenie, gdy montuje się nowoczesną instalację fotowoltaiczną. W Polsce opłaca się inwestować w OZE, ponieważ można liczyć na wsparcie państwa oraz ciekawe propozycje finansowania ze strony banków.

Koniec z wysokimi rachunkami za prąd
Na podstawie umowy z dystrybutorem energii nadwyżki prądu są przekazywane do sieci i odbierane z niej wtedy, gdy fotowoltaika nie działa, np. w nocy albo zimą. Dzięki systemowi opustów rachunki za prąd spadają niemal do zera. A że ceny energii w kolejnych latach będą rosły, inwestycja zwróci się w jeszcze szybszym tempie.

Edison Energia oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Każdego miesiąca realizuje ok. 1200 instalacji w gospodarstwach domowych i firmach. Współkształtuje kierunek polskiej transformacji energetycznej – inwestuje w farmy fotowoltaiczne i jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej.

W ofercie Edison Energia oprócz instalacji fotowoltaicznych znajdują się pompy ciepłamagazyny energiinowoczesne wiaty samochodowe z panelami PV (Carporty) i stacje ładowania samochodów elektrycznych i hybryd plug-in.
Spółka jest także producentem własnych paneli ALVA Solar Full Black o mocy 500Wp. Oferuje także bilansowanie 1:1 wspólnie z firmą Fortum.

Chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztowała Cię fotowoltaika?
Umów się na bezpłatne spotkanie z Doradcą Techniczno-Handlowym Edison Energia, na którym poznasz możliwości montażowe instalacji fotowoltaicznej.

Producent paneli fotowoltaicznych

Edison Energia