Pitched Wood

Partnerzy

O inspiracji

Ten dom został zaprojektowany dla młodej rodziny, która oczekiwała współczesnego spojrzenia na projekty domów w stylu stodoły. Z takiego życzenia zrodził się projekt domu rodzinnego w Pasos na Cyprze, który zaprojektowali architekci z VARDAstudio.

Dwuspadowy dach domu oraz jego kształt to najważniejsze nawiązania do stylu nowoczesnej stodoły. Stalowa konstrukcja została opakowana specjalnym, izolowanym systemem fasadowym, który obejmuje również dach, minimalizując mostki cieplne oraz nadając całości minimalistyczny wygląd. Element, który został „wbudowany” w szkielet budynku, podkreślono elewacją z miejscowego kamienia. Od wewnątrz lokalny charakter domu podkreślają z kolei sufity wykończone drewnianymi listwami. Zastosowanie takich rozwiązań pozwoliło stworzyć rezydencję, która doskonale łączy tradycyjne formy i materiały ze współczesnymi detalami i dzisiejszą estetyką. Architekci wydłużyli linię dachu znacznie poza długość samego domu, tworząc w ten sposób wygodną werandę w pobliżu kuchni oraz przestrzeni dziennych. Otwarty plan salonu obejmuje szeroką kuchnię z białego marmuru oraz jadalnię. Pozostałe pomieszczenia w domu to trzy sypialnie, dwie łazienki oraz poddasze, które może pełnić różnorakie funkcje.

Projekt domu, jego powierzchnia oraz otwarty plan oferują młodej rodzinie wiele możliwości. Przestrzenie charakteryzuje nie tylko elastyczność projektu, ale też opcja powiększenia powierzchni mieszkalnej w przyszłości.

Cały projekt oraz dobór konkretnych materiałów były na bieżąco konsultowane z klientami, dzięki czemu powstał dom rzeczywiście „na miarę”. Tej rodzinie ma on służyć przez dziesięciolecia i wszystko wskazuje na to, że to założenie zostanie zrealizowane.

Lokalizacja: Cypr
Tekst: nowoczesna STODOŁA