Doświadczenie podróżnicze od Rest Place

Rest Place

O inspiracji

Rest Place to kompleks dwóch domków tiny house zlokalizowanych zaledwie 40 min od Warszawy. Stworzyliśmy Rest Place z myślą o osobach pragnących ucieczki z dużego miasta, złapaniu oddechu i wyciszeniu się. Obecnie widzimy zmianę tego trendów turystycznych jak i potrzeb społecznych. Coraz więcej słyszy się o “experience travel” czyli podróżach doświadczeń oraz popularnym slow living, czyli życiu w zwolnionym tempie, z dala od codziennej bieganiny i zdrowym jedzeniu.

Rest Place w tiny house

Stąd pomysł na zbudowanie Tiny House – miniaturowej przestrzeni, zapewniającej wszystkie wygody. Tiny house to niestandardowe rozwiązanie na mapie turystycznej Polski, dlatego już sam domek jest atrakcją dla odwiedzających. Pragnęliśmy stworzyć wnętrze, które nie przytłoczy sielskiego krajobrazu, który otacza nasz domek Rest Place.

Nasz pierwszy pilotowy projekt to Mini STODOŁA. Proces projektowania był bardzo istotny, ponieważ w tak małym wnętrzu ważne było odpowiednie zagospodarowanie każdego centymetra. Projekt został stworzony we współpracy z Musiał Studio. Postawiliśmy na minimalizm, naturalne materiały i kontrastowe elementy. Część sypialna domku wykończona jest w sklejce, co nadaje delikatności i lekkości pomieszczeniu. Forma stodoły i wysoki sufit sprawiają, że wnętrze jest przestronne. Zastosowanie dużego okna i ulokowanie przy nim łóżka pozwala poczuć się częścią otaczającego nas krajobrazu. Pierwszy domek został wykonany przez firmę IMS House techniką budownictwa modułowego.

Mobilny wypoczynek

Drugi to Tiny House na kółkach, czyli konstrukcja domku z płaskim dachem zbudowana na przyczepie z homologacją. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania domek jest mobilny. Może zostać postawiony w dowolnym miejscu jak również z łatwością przetransportowany do innej lokalizacji. Domek wykonany został w konstrukcji drewnianej, w minimalistycznej stylistyce zbliżonej do pierwszego. Podczas budowy Tiny house na przyczepie, istotne było odpowiednie zaplanowanie jego wagi oraz jej rozmieszczenie w domku. Zastosowane materiały również musiały być dobrane tak, aby nie uległy zniszczeniu podczas przemieszczania domku. Dlatego tym razem minimalizm i naturalne materiały zostały również zastosowane w łazience, która jest spójna z przestrzenią sypialnianą. Każdy element wyposażenia był częścią budowy domku, dzięki czemu mogliśmy zoptymalizować jego wagę oraz zwiększyć jego funkcjonalność. Wykonaniem domku Tiny House na kółkach zajęliśmy się sami, uruchamiając własną produkcję domków.

Jesteście ciekawi co dzieje się na codzień w Rest Place? Zapraszamy do ich zakładki, na stronę internetową oraz na ich media społecznościowe – Instagram oraz Facebook.

Architekt

Rest Place

WYKONAWCA:

IMS House