Remont stajni, która już była kandydatem do rozbiórki

Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Skromny stajnia o wymiarach 8,70 x 6,70 m została wybudowana w 1730 roku. Pierwotna budowla z tego okresu miała trzynawowy i dwustrefowy plan kondygnacji. W 1834 roku przedłużono dom w kierunku południowym o ok. 3,50 m.Około 1910 r. dobudowano STODOŁĘ po stronie północnej.

Stajnia mieszkalna znajduje się w najwyższym punkcie miejscowości, dzięki czemu zapewni piękny widok na okolicę.

Intensywne badania budowlane, badania konserwatorskie, plan wieku budynku, a także szczegółowe pomiary ręczne, które są odpowiednie dla zniszczonych budynków, przyniosły obszerne i interesujące wyniki. Okazało się, że dom był budynkiem szachulcowym w pierwszej fazie budowy w 1730 roku. W dużej mierze zachowany podczas rozbudowy w 1834 roku.

Rozbudowa STODOŁY o tym samym przekroju w 1910 r. nadała posiadłości reprezentacyjności. Konstrukcja jest niezwykle prosta z drobnych wapieni, częściowo obmurowana gliną.

Jakość materiałów budowlanych, szerokość runa, wysokość drzwi, brak fundamentów oraz wymiarowanie drewna odzwierciedlają możliwości ekonomiczne ówczesnych właścicieli.

Typowe cechy tego typu domu w Górnym Palatynacie to wąski plan piętra. Bardzo niski strych na siano i małe otwory w ścianach zewnętrznych ze skośnymi ościeżami.

Strop belkowo-deskowy w salonie może być postrzegany jako szczególna cecha. Ważny jest m.in. zachowany stary tynk.

Więcej renowacji znajdziesz tutaj.

Lokalizacja: Niemcy
Tekst: nowoczesna STODOŁA