Rolety zewnętrzne VELUX – czy pomagają zatrzymać ciepło zimą?

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Tak!
Rolety zewnętrzne mogą działać jak dodatkowa izolacja dla okien dachowych. Jest to ważne szczególnie zimą, gdy generujemy ciepło⁣ i koszty grzewcze, więc zależy nam, by jak najmniej zostało ono wydalone poza bryłę budynku, a tym samym: utracone.

Rolety zewnętrzne VELUX dzięki specjalnej budowie mają możliwość ograniczenia strat ciepła – zimą poprawiają izolacyjność okna nawet o 17%*.

To nie wszystkie zalety rolet zewnętrznych VELUX. Jeśli potrzebujesz wytłumić swoją sypialnię, salon lub pokój dziecka od dźwięku deszczu i gradu, tu również rolety spełnią swoje zadanie, gdyż są w stanie wyciszyć hałasy z zewnątrz nawet o 10 dB. Dzięki temu możesz czuć się komfortowo i w pełni wypoczywać, mając spokojny, niczym nie zakłócony sen.

Rolety spełniają swe funkcje dzięki wytrzymałej budowie. Wykonane są z solidnego, estetycznego aluminium w ciemnoszarym kolorze. Rolety poruszają się w bocznych prowadnicach, także wykonanych z lakierowanego aluminium, i chowają się do estetycznego kasetonu u góry okna. Integracja rolet z oknem dachowym jest szybka i bezproblemowa i daje elegancki efekt zespolenia okna z roletą. Dla modeli zasilanych elektrycznie i solarnie występuje operowanie zdalne. Należy mieć na uwadze, że rolety elektryczne, w odróżnieniu od rolet solarnych, wymagają doprowadzenia zasialnia w pobliżu okna dachowego, co dobrze jest przewidzieć wcześniej na etapie remontu czy wykończenia.

Rolety zewnętrzne regulują nie tylko dopływ światła, ale i stopień nagrzania pomieszczenia latem. Blokują do 94% ciepła pochodzącego z zewnątrz, nie dopuszczając do nagrzania szyby.

Wszystkie zalety rolet zewnętrznych VELUX pozwalają domownikom cieszyć się optymalną temperaturą wnętrza i zwiększają komfort przebywania we własnym domu. Nowoczesny design gwarantuje ponadczasowy charakter rolet pozostawiając je niezmienione przez lata.

* Wartości techniczne zgodne z normą EN ISO 12567-2, EN 13363-2 oraz ISO 15099. Efekt zależy od typu okna i parametrów szyby. Wartość 94% dla wariantu szyby 66. ** Wartość 16% dla wariantu szyby 51.

Zachęcamy do zapoznania się z produktami VELUX od firmy FOLNET oraz do śledzenia codzienności firmy FOLNET na mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Rolety zewnętrzne

FOLNET