Różowy dom na plaży Camber Sand

  Kategorie: Domy wypoczynkowe

  O inspiracji

  Brytyjskie studio RX Architects nawiązało do śródziemnomorskich domów na plaży, projektując nadmorski dom wakacyjny w East Sussex, który jest pokryty gładkim różowym betonem.

  Położona na plaży Camber Sands w Anglii, nowoczesna STODOŁA przeznaczona jest dla pary z trójką dzieci, która chciała zastąpić dom, wcześniej stojący w tym miejscu.

  Dzięki otwartej głowie na pomysły, RX Architects skorzystali z okazji, aby stworzyć zabawne mieszkanie. Miało dostosować się do ich zmieniających się potrzeb.

  Dom znajduje się na terenie o szczególnym znaczeniu naukowym (SSSI) – obszarze przeznaczonym do ochrony. Skala i bryła domu są więc ograniczone wytycznymi planistycznymi.

  „Zamiarem było stworzenie wygodnego i przyjemnego domu, którym mogliby się cieszyć zarówno we dwoje, jak i z rodziną – a także przystosowania się do starszych dzieci” – wyjaśnił założyciel studia, Rob Pollard.

  Z zewnątrz Seabreeze wyróżnia się zlicowaną fasadą z oknami zaprojektowanymi bez gzymsów, aby zapobiec gromadzeniu się piasku.

  Uszczelniona wytrzymałym betonem z mikrofibry, który jest zabarwiony różowym pigmentem. Zewnętrzna strona domu pomaga wytrzymać silne wiatry, przemieszczający się piasek i słone powietrze.

  Dom zaprojektowano bez rynien, które mogłyby zostać zablokowane przez piasek. Zamiast tego woda spływa naturalnie na piasek.

  Lokalizacja: East Sussex, Anglia
  Tekst: nowoczesna STODOŁA