Samowystarczalny dom z nowoczesnym dachem solarnym SunRoof

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Projektowanie domu to jednocześnie wybór przyszłego stylu życia. Trzeba postawić nie tylko na funkcjonalność i trwałość materiału, ale też na harmonię z otoczeniem, komfort i design bez kompromisów. Wielką przemianę myślenia o architekturze rozpoczęła marka SunRoof – opracowany przez nią dach solarny staje się centrum energetycznej niezależności i synonimem doskonałego designu.

Dach solarny zamiast paneli słonecznych na dachu

Kiedy firma SunRoof wprowadziła na skandynawski rynek technologię dachu zintegrowanego z ogniwami fotowoltaicznymi, wiele osób mogło zastanawiać się, czy tak pozornie delikatne, szklane pokrycie poradzi sobie ze wszystkimi czynnikami atmosferycznymi? Dotychczas korzystanie z fotowoltaiki było popularne wyłącznie za sprawą paneli słonecznych montowanych na tradycyjnym dachu, który chronił i izolował budynek. SunRoof połączył funkcje dachu i fotowoltaiki w jednym rozwiązaniu. Zastosowanie najwyższej jakości krzemowych, monokrystalicznych ogniw solarnych zapewnia wyjątkową trwałość i najwyższą wydajność. Dostarcza więcej energii z 1 metra kwadratowego niż konkurencyjne rozwiązania. 

Dach bardzo wytrzymały

Szwedzka technologia solarna szybko zyskała zainteresowanie inwestorów nie tylko w Skandynawii, ale w całej Europie. Postawiono na walkę ze zmianami klimatycznymi i odejściem od paliw kopalnych. SunRoof stworzył dach 2w1, który przez dziesięciolecia będzie chronił dom i zasilał go w darmowy prąd (gwarancja przynajmniej 80% wydajności po min. 30 latach). Zewnętrzną warstwę dachu solarnego tworzy szkło hartowane typu glass-glass – ultralekkie, cienkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe. Autorski sposób montażu zapewnia maksymalną szczelność, właściwą termoregulację obiektu i kompletną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, co zostało przetestowane w surowym, skandynawskim klimacie. 

Dach SunRoof ma świetny design

Dla tych, którzy uważają, że fotowoltaika nie może być atrakcyjna, prezentujemy dach solarny SunRoof na ekologicznej willi w szwedzkim mieście Uppsala. Jego elegancki, minimalistyczny design idealnie pasuje do domu w stylu nowoczesnej STODOŁY. Perfekcyjnie dopracowany w każdym detalu wygląda jak wysokiej klasy dachówka. Elastyczny system SunRoof doskonale integruje się z przeszkloną częścią dachu, zapewniając lekki, skandynawski styl. Właściciele mogą cieszyć się lśniącym dachem solarnym, bez kompromisów na odstające panele słoneczne i niezależnością energetyczną. Podnosi on również wartość nieruchomości.

Darmowa energia ze słońca

 Poza zaletami wizualnymi, dach SunRoof zapewnia właścicielom wymierne korzyści ekonomiczne – produkuje 12 500 kWh czystej energii elektrycznej rocznie. Tym samym generując oszczędności w domowym budżecie i przyczyniając się do walki ze zmianami klimatycznymi. Dzięki temu, że dach SunRoof może wytworzyć więcej zielonej energii z metra kwadratowego powierzchni, jest w stanie zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na prąd do zasilania urządzeń elektrycznych w domu oraz jego ogrzewania. Czystą energią z dachu solarnego można też ładować samochód elektryczny czy hybrydowy, wybierając bezemisyjny transport i redukując ślad węglowy.

 Między domem a lifestylem

 Dach solarny to rozwiązanie dla ludzi aktywnych, którzy chcą łączyć komfortowy lifestyle z troską o środowisko. Idealny dla tych, którzy podobnie jak szwedzcy inwestorzy, cenią sobie życie w zgodzie z naturą i dokonują świadomych wyborów, aby energią ze słońca zasilać wszystko, co jest w ich otoczeniu.

Więcej o SunRoof znajdziesz tutaj

Lokalizacja: Szwecja