Senbo Resort to ośrodek z magicznymi domkami na drzewach

Partnerzy

O inspiracji

Senbo Resort to ukryty w górzystym, otaczającym jezioro Xianghu krajobrazie, składający się z kilkudziesięciu niezwykłych domków na drzewie.

„Jeśli miałeś szczęście doświadczyć domu na drzewie jako dziecko, wiesz, że te dziwaczne konstrukcje mogą być najprzytulniejszym miejscem na spędzenie dnia”. Kurort zaprojektowano tak, aby wtapiał się w krajobraz. Udało się to dzięki sprytnemu rozmieszczeniu jednostek mieszkalnych. Ich połączenie wizualnie sugeruje, że zbudowano je na jednym drzewie.

Splot trzech elementów: ścieżka, platforma, dom

Doświadczenie domku na drzewie zaczyna się od „wspinania się po drzewach”. W Senbo Resort wracamy szczególną uwagę na ścieżkę i doświadczenie na świeżym powietrzu – kręta ścieżka jest jak „wspinaczka”. Tarasy zewnętrzne o różnej wysokości są jak „gałęzie drzewa”, idealne na mały odpoczynek. Dom stanowi natomiast odpowiednik „owocu” drzewa. Ścieżka jest kręta, zmienia się światło i cień, a taras jest wygodną przestrzenią do aktywności na świeżym powietrzu. Chociaż każdy domek na drzewie zawiera kilka sztucznych drzew o funkcjach strukturalnych, koncepcyjnie jest to „duże drzewo” złożone z trzech elementów.

Bajki

Domek na drzewie jest popularny wśród rodzin i młodzieży. W Senbo Resort sześć pokoi przyjmuje dwa kształty: dwuspadowy dach z wklęsłym balkonem oraz ścięty narożny czterospadowy dach z wypukłym balkonem. Ten ostatni dodatkowo wzmacnia bajkowy efekt. W oryginalnym projekcie jest zjeżdżalnia z platformy na ziemię, aby urozmaicić zabawę.

Chęć wypoczynku w domku na drzewie nie oznacza jednak konieczności wyjazdu aż do Chin! Przywołaj swoje wewnętrzne dziecko i odwiedź DRZEWOstan.

Lokalizacja: Hangzhou, Chiny
Tekst: nowoczesna STODOŁA