Sielski dom w Czechach składa się z dwóch nowoczesnych STODÓŁ

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Życie w raju… Według właścicieli te słowa wyrażają prawdziwą esencję ich nowego domu. I zdecydowanie się zgadzamy. Dom pasywny z modrzewiową fasadą, do której prowadzi ścieżka z kamiennym murem z miejscowego piaskowca to sielskie oblicze nowoczesnej STODOŁY.Na działce pierwotnie znajdował się inny budynek, z którego zachowała się jedynie piwnica. Ciekawostkę stanowi fakt, że na tak ogromnej działce dom mógł powstać tylko w jednym miejscu – w miejscu pierwotnego domu. Posadowienie domu oparto na optymalizacji energetycznej na płycie izolowanej od spodu styropianem ekstrudowanym. Dom składa się z 2 prostych, niemal archetypowych brył.

Budynek główny parterowy z poddaszem użytkowym i zwartym budynkiem pomocniczym, w skład którego wchodzi garaż, komórka lokatorska, zadaszony parking oraz warsztat. Główną STODOŁĘ maksymalnie połączono z ogrodem obszernym, południowo-zachodnim tarasem z modrzewiową pergolą i dużymi przesuwnymi oknami. W projekcie uszanowano rosnące tu, stare lipy.

Wnętrze jest czyste, minimalistyczne z elementami drewna. Kolorystykę wnętrza wprowadzają subtelne odcienie farb ściennych oraz bardziej wyrazista kolorystyka dodatków. Na parterze znajduje się kuchnia, salon z jadalnią, gabinet Pani domu oraz łazienka z sauną z bezpośrednim wyjściem na ogród.

Kuchnia wyróżnia się otwartymi półkami, ponieważ właściciel stosuje koncepcję kuchni bez barier. Na poddaszu znajduje się duży hol, który jest przeznaczony zarówno jako przestrzeń socjalna, jak i przestrzeń do zajęć sportowych i relaksu. Jest też sypialnia, gabinet i łazienka.

Charakterystycznym elementem domu są niebieskie okna. Niebieski to ulubiony kolor właścicieli.

Dom wyposażono w inteligentny system, który umożliwia sterowanie dzięki aplikacji mobilnej. Steruje wszystkim od zamykania rolet, przez ogrzewanie, oświetlenie, po uzupełnianie wody w oczku ogrodowym. Takie rozwiązanie oferuje Grenton. Ogrzewanie i wentylację rozwiązują elektryczne maty grzejne (ogrzewanie podłogowe + łazienkowe korpusy rurowe z wkładem elektrycznym), które znajdziesz u Heat Decor.

Dom otoczony jest dużą działką z oczkiem wodnym, ogrodem permakulturowym i sadem.

Lokalizacja: Czechy
Tekst: nowoczesna STODOŁA