Snap Lock – estetyka ponad wszystko

Bratex Dachy Mrzygłód

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Odpowiedź na trend czystych i prostych form

Współczesna architektura mieszkalna dąży do tego, aby stworzyć przytulne, funkcjonalne i estetyczne przestrzenie, które będą służyć ludziom i ich potrzebom. Projektanci starają się wykorzystać coraz lepsze metody i rozwiązania techniczne, które zwiększają funkcjonalność i ergonomię budynków. Obecnie wiele domów jest wyposażonych w nowoczesne technologie, takie jak inteligentne oświetlenie, energooszczędne urządzenia i systemy monitorujące. Architekci często stosują różne techniki, aby zapewnić lepszy komfort, przy okazji zyskując niskie koszty utrzymania. Oprócz funkcji praktycznych współczesna architektura mieszkalna koncentruje się również na estetyce. Projektanci starają się tworzyć budynki, które będą pasować do otoczenia, a jednocześnie będą wyrażać własną tożsamość. Stosowane są różne materiały i kolory, aby nadać domom osobisty charakter. Współczesne domy często są wyposażone w duże okna i przeszklenia, aby wpuszczać do wnętrza naturalne światło i pozwalać na kontakt z otoczeniem. Współczesna architektura mieszkalna jest zorientowana na ludzi i ich potrzeby. Architekci starają się tworzyć przyjazne i przytulne przestrzenie, które zapewniają wysoki komfort i wygodę. Idealnym dopełnieniem nowoczesnych brył budynku jest panel na rąbek zatrzaskowy Bratex Snap Lock, który oprócz podstawowej funkcji, jaką jest pokrycie dachu, często wykorzystywany jest również jako elewacja nowoczesnych budynków.

Najbardziej zaawansowany rąbek zatrzaskowy

Rąbek Bratex Snap Lock to najbardziej zaawansowany panel zatrzaskowy. Arkusze posiadają szereg zalet, ustalając jednocześnie nowy standard jakości dla niedoścignionych parametrów technicznych, funkcjonalnych i estetycznych. Blacha panelowa stanowi idealny wybór dla dachów o niskim kącie nachylenia. Snap Lock jest wyrobem profesjonalnym, produkcja obejmuje wszelkie aspekty związane z zachowaniem płaskiej powierzchni. W komplecie z właściwie przygotowanym podłożem podkonstrukcji prezentacja arkuszy odsłania obraz prawdziwie płaskiego dachu Zoptymalizowany proces produkcji objęty jest całościowym programem kontroli naprężeń materiału. Pozwala to zachować płaski kształt dachu i prostolinijność profilu. Bratex Snap Lock to elegancki i ponadczasowy wybór.

Dostępne warianty

Rąbek zatrzaskowy Bratex Snap Lock dostępny jest w czterech wariantach wykończenia produktu — każdy z nich nada innego, indywidualnego charakteru budynku. Proponowane rodzaje wykończenia powierzchni pomiędzy rąbkami to: klasyczna płaska, wyraźna mikro-fala, segmentowa o charakterystyce trapezu oraz niespotykana semi-fala z subtelnym przefalowaniem. Produkt dostępny jest także w grubości 0,6 mm zarówno w wariancie blachy SSAB, jak i VOESTALPINE. Arkusze cechuje nadzwyczajna sztywność podczas przenoszenia oraz eksploatacji.

Wysokość całkowita rąbka wynosi aż 32 mm. Produkt wyraźnie odznacza się od innych rozwiązań o mniejszej wysokości profilu, prezentując niezwykle elegancką i oryginalną formę dachową. Arkusze produktu mogą zostać opcjonalnie doposażone w fizelinę wygłuszającą SoundControl o masie 200 g/m², która redukuje odgłos spadającego na blachę deszczu o 6 dB. Dostępna jest również fizelina anty-kondensacyjna DRIPSTOP zatrzymująca wilgoć z osiadającej pary wodnej – polecana do obiektów nieocieplonych.

Szeroka gama kolorystyczna

Panel na rąbek zatrzaskowy Snap Lock dostępny jest w ponad 80 kombinacjach kolorystycznych. W zależności od wyboru wariantu materiałowego gwarancja funkcjonalna na produkt może wynieść aż 75 lat, natomiast na zachowanie koloru 35 lat. Na szczególną uwagę zasługuje paleta 10-ciu niepowtarzalnych kolorów – Residential Buildings Design Colors. Pozwala ona na uzyskanie zupełnie nowego spojrzenia na architekturę budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Zapewnia całkowite odróżnienie kolorystyczne na tle otoczenia. Bogata paleta oryginalnych kolorów i odcieni jest dumą firmy Bratex Dachy Mrzygłód. Każdy wariant kolorystyczny został zaprojektowany tak, aby pasował do charakteru produktów Bratex i podkreślał piękno architektoniczne budynku.

Dobieraj, porównuj i łącz tak, by tworzyć niepowtarzalne projekty!

Ekologia i zrównoważony rozwój

Firma Bratex Dachy Mrzygłód Dzięki współpracy z renomowanym skandynawskim producentem blach lakierowanych SSAB tworzy produkty o najwyższych europejskich standardach jakości. Blacha SSAB GreenCoat w bio-technologii (BT) to zastąpienie w końcowej powłoce lakieru dużej części ropopochodnych związków szwedzkim olejem rzepakowym. Oznacza to mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego dzięki wyeliminowaniu uwalniania szkodliwych substancji do powietrza. Blacha GreenCoat to najbardziej ekologiczne na rynku rozwiązania techniczne przeznaczone do konstrukcji dachów, elewacji i systemów rynnowych. Warto też zauważyć, że metal jest surowcem, który w całości nadaje się do powtórnego przetworzenia. Blachy zabezpieczane są specjalną warstwą cynkową o masie 350 gramów na m², co stanowi aż o 27% lepszą ochronę w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Pełna oferta firmy Bratex Dachy Mrzygłód dostępna jest na stronie – www.bratex.pl. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Bratex Dachy Mrzygłód na łamach nowoczesnej STODOŁY, a także do śledzenia codzienności firmy na ich mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Telefon: +14 6809 300
E-mail: info@bratex.pl

ul. Przemysłowa 22,
39-200 Dębica