Spencer Courtyard

Kennedy Twaddle Henry Woide
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Spencer Courtyard to osiedle pięciu nowych mieszkań powstałych na ciasnym terenie poprzemysłowym w Finchley. Nieużywany skład drewna przedstawiał kilka trudnych problemów do pokonania, zanim pojawił się spójny plan.

Przemyślane podejście od wstępnego rozpoznania terenu i układu, indywidualnej aranżacji domu po wybór materiałów świadczy o wysokiej jakości tego projektu. Na skalę i formę bezpośrednio wpływa kontekst. Mocne linie dachu są odpowiedzią na lokalny język. Spencer Courtyard potwierdza fakt, że dobry, solidny projekt i inspirująca praca zespołowa tworzą podnoszące na duchu miejsca i przestrzenie.

Projekt składa się z trzech nowo wybudowanych jednopiętrowych domów, z których każdy ma dwa prywatne dziedzińce. Częściowa przebudowa istniejącego dwukondygnacyjnego bloku pozwoliła na wybudowanie kolejnych dwóch mieszkań. Skośne zielone dachy to dominującą formą projektu, inspirowane tradycyjnymi dachami londyńskimi. Wystające ozdobne cegły dodają tekstury elewacjom, a ściany między domami perforowano, co zapewnia prywatność. Gdy słońce krąży po terenie, dziedzińce pozwalają ścieżce słońca wniknąć głęboko w domy, a widoki perforowanej cegły nieustannie się zmieniają.

Wewnętrzna nachylona forma jest wyrażona i zaakcentowana przez odsłoniętą konstrukcję dachu, nadając pomieszczeniom wrażenie przestronności. Rozległe przeszklenia otaczające dziedzińce tworzą swobodny plan uzupełniony prostą paletą materiałów. Spencer Courtyard udało się dobrze wykorzystać ciasną działkę dzięki dopracowanemu planowi i udanemu połączeniu formy, światła i materiałów.

Lokalizacja: Londyn, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA