Współczesność Spray Farm

Watts Studio Amiconi Architect Timothy Kaye
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Wytyczne architektoniczne pośród terenów Spray Farm na półwyspie Bellarine w Victorii przedstawiały studio, ogródek, szklarnię i wiele więcej, a wszystko to pod jednym skromnym dachem. Mogło to doprowadzić do przeprojektowanego i nierozwiązanego projektu, jednak Amiconi Architect i Watts Studio stworzyli miejsce pełne fantazji i funkcji, które nie tylko wypełniają listę wytycznych, ale i ją przekraczają.

Nowa odsłona Spray Farm

Właściciele Spray Farm zwrócili się do architektów z pragnieniem posiadania wielofunkcyjnej przestrzeni w odległości krótkiego spaceru od głównego budynku. Odpowiedź – pozornie prosta konstrukcja ze spadzistym dachem i frontową werandą – to studium zarówno współczesnego minimalizmu, jak i uroku starego świata. Chociaż większość tego budynku jest współczesna, architektura zewnętrzna i wewnętrzna zostały zainspirowane oryginalnym gospodarstwem na terenie posiadłości i historycznym charakterem tego miejsca. Elementarne w swojej formie doświadczenie tego budynku jest niczym innym. W jego intencji, celu i wykonaniu jest nuta luksusu, która wybrzmiewa od pierwszego spojrzenia.

Położona wśród sosen z Norfolk Spray Farm natychmiast przyciąga wzrok uderzającą formą, misterną okładziną i szklarnią „wystającą” z tyłu budynku. Jednak bryła jest sympatyczna dla krajobrazu, a materiały skłaniają budynek do odzwierciedlenia i objęcia otoczenia. Dwuspadowy dach nawiązuje do zabytkowego charakteru posiadłości, podczas gdy XIX-wieczne cegły i łupane bloki z błękitnego kamienia odzyskane z dawno rozebranej oficyny na terenie posiadłości oraz bujne, przepełnione grządki ogrodowe pomagają osadzić tę współczesną strukturę w krajobrazie.

Gdzie „stare” spotyka „nowe”

Zrównoważone podejście do „starego i nowego” ma swoją kontynuację we wnętrzu, gdzie wyrafinowana paleta i luksusowe materiały dominują w kuchni, przestrzeni biurowej i pracowni artystycznej. Projektanci byli w stanie zorientować budynek tak, aby wykorzystać widoki na zatokę Corio i pasmo górskie You Yangs. Z tego powodu wnętrza są celowo minimalistyczne, a otaczający krajobraz zdobi ściany i przenika wewnętrzne doświadczenie.

Istnieje mnóstwo wysokiej jakości materiałów i detali, w szczególności pięknie wykonana niestandardowa stolarka. Pomalowane na biało cegły na tle jasnych drewnianych szafek mają odświeżający efekt, a wypolerowane betonowe podłogi zapewniają komfortową jednolitość.

Lokalizacja: Bellarine Peninsula, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA