Stratum kornwalijskim wypoczynkiem

Stratum
Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Przesunięta, skręcająca się łamigłówka, w której warstwy elewacji z kamienia i perłowobiałej otuliny wydają się obracać niezależnie od siebie. Projekt ten nosi nazwę Stratum i przypomina architektoniczną zabawę kostką Rubika na północnym wybrzeżu Kornwalii. Ta nowoczesna STODOŁA stanowi obiekt wypoczynkowy na wynajem.

Stratum zbudowano przez lokalnych rzemieślników na wydmach Perranporth, na działce, która kiedyś była przeznaczona jako XVII-wieczne kopalnie cyny Droskyn. Stratum to nowoczesny kornwalijski dom na plaży, który uchyla swój łupkowy kapelusz, by powitać przybyszów. Dom posiada z elegancki salon, który „wystaje” przez trawnik na skręconym wsporniku. Tutaj panuje spokój, poranne cappuccino pije się na świeżym powietrzu, wanna z hydromasażem bulgocze po godzinach, a fale morskie posyłają wszystkich do snu.

Stratum to dom przeciwstawiający się grawitacji, w którym inżynieria nadbudowy ukrywa się pod ręcznie tkanymi dywanikami w kolorze indygo, pływającymi schodami i metalowymi żyrandolami w kształcie kul. To luksusowy dom na plaży z wyżywieniem we własnym zakresie, ukształtowany ze szkła i kamienia.

Do domu prowadzi krótka nieutwardzona droga, a na podjeździe za elektryczną bramą znajduje się duży parking. W kuchni dwa piekarniki, płyta indukcyjna, piekarnik dwufunkcyjny, lodówko-zamrażarka, chłodziarka do wina i dwie zmywarki, usprawniają pobyt wypoczynkowy. Każda sypialnia – a jest ich aż 5 – ma własne sterowanie ogrzewaniem, a w całym domu jest ogrzewanie podłogowe. Jedna z sypialni kryje łóżko typu super king-size i prywatny taras oraz wolnostojącą kamienną wannę!

Jeśli marzysz o STODOŁOWYM wypoczynku, zapraszamy do odwiedzenia zakładki „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Perranporth, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Stratum