Zintegruj swoją nowoczesną STODOŁĘ z Grenton Smart Home

Grenton Smart Home

Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Nowy dwupoziomowy dom przeznaczony dla aktywnej pięcioosobowej rodziny. Założeniem było wykorzystanie industrialnej, eklektycznej gamy materiałów i stworzenie dużej przestrzeni centralnej, która może być również wykorzystana jako mniejsze, bardziej intymne obszary.

Nowoczesny dom to nie tylko piękna architektura czy ekologiczne i nowoczesne materiały budowlane, ale również instalacje i urządzenia, które tworząc harmonijną całość, zwiększają komfort mieszkańców i oszczędności. System inteligentnego domu GRENTON integruje wszystkie elementy budynku i sprawia, że dom dopasowuje się do pogody i rytmu życia mieszkańców, pozwalając na uwolnienie od żmudnych czynności i zwiększenie komfortu życia.

Mieszkanie ma centralne wejście, które prowadzi prosto do serca domu. To centralne, obszerne pomieszczenie z sufitem katedralnym mieści wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne i wszystkie skłaniają się do głównego elementu domu, betonowych kręconych schodów. Te schody służą zarówno jako wejście między piętrami, jak i rzeźba, która jest widoczna z każdego aspektu na dwóch poziomach.Okna są nieliczne, ale są duże i dobrze wybrane, aby jak najlepiej wykorzystać połączenie z otoczeniem. Nad główną osią domu znajdują się duże świetliki. Te wykonane na zamówienie świetliki zapewniają piękny widok na niebo, a także doskonałą jakość kontroli światła i temperatury w głównym atrium.

Niższy poziom przestrzeni atrium podzielony jest na cztery główne segmenty, w których mieści się jadalnia, kuchnia i salon. Każda z tych przestrzeni może być używana osobno lub razem. Na górnym poziomie atrium znajduje się kolejna otwarta część dzienna oraz gabinet z widokiem na wszystkie przestrzenie publiczne. Antresola łączy sypialnię rodziców i sypialnię dzieci z centralnymi schodami.

W projekcie użyto palety materiałowej z bejcowanego drewna, polerowanego betonu, czarnej malowanej stali i czerwonej cegły. Ta eklektyczna mieszanka zapewnia pięknie ciepłe i zachęcające wnętrze. Beton jest zarówno praktyczny, biorąc pod uwagę zastosowanie komercyjne/przemysłowe, jak i dobrze kontrastuje z drewnem. Wewnętrznie pomieszczenia są jasne i przestronne.