SUpark – garaż na topie. Poznaj trendy, które dominować będą w architekturze w 2022 roku

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Czy garaż może być modny i wpisywać się w najnowsze trendy w architekturze? Ależ oczywiście! Przydomowy garaż podziemny SUpark jest tego najlepszym przykładem. Nie jesteście przekonani? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Prosty i minimalistyczny design

Bez wątpienia przydomowy garaż podziemny SUpark zaciekawia, zrywając z wyglądem konwencjonalnego, murowanego garażu, który raczej nie budzi w nas emocji. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie estetykę i prostotę. Górna platforma garażu pokryta może zostać tym samym materiałem, który ją otacza, przez co staje się on praktycznie niezauważalny i nie zaburza kompozycji architektonicznej domu.

Funkcjonalność

Przydomowy garaż podziemny SUpark spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Z jednej strony zachwyca swoją niebanalną architekturą, z drugiej zaś odpowiada na wszystkie potrzeby współczesnego świata. Z SUparkiem nie trzeba martwić się o komfort podróży. Dzięki temu, że w garażu przez cały rok panuje stała temperatura, oscylująca w granicach 4-5 stopni Celsjusza, nie należy obawiać się mrozów czy upałów, a samochód zawsze będzie przygotowany do drogi. Szczelna konstrukcja i system odprowadzania wody skutecznie uchronią samochód przed zalaniem, więc nawet ulewne deszcze nie przeszkodzą w funkcjonowaniu garażu. Ale to nie koniec! Również ograniczona przestrzeń nie jest dla SUparku żadnym utrudnieniem. W odróżnieniu od tradycyjnego garażu, nie zajmuje on miejsca na działce. Dodatkowo system wyposażono w opcję ręcznego otwierania, z której korzysta się w przypadku awarii lub przerwy w dostawie energii.

Energooszczędność

Wysuwany garaż podziemny, sterowany za pomocą aplikacji? Rachunki za prąd muszą kosztować krocie! Nic bardziej mylnego. Przydomowy garaż podziemny SUpark wyposażono w silnik o mocy 7,5 kW. Czas jego pracy podczas podnoszenia platformy to niecała minuta. To oznacza, że jednostkowy koszt jej podniesienia to około 40 groszy, z kolei w przypadku jej opuszczania silnik działa jak prądnica czyli produkuje prąd, a nie pobiera go, więc koszty są podobne jak w przypadku otwierania i zamykania bramy elektrycznej.

Zwrot ku ekologii

Klimat się zmienia, nie ulega to żadnej wątpliwości. Wyraźnie pokazały to gwałtowne wichury, które kilkukrotnie przeszły nad Polską w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli się do nich przyzwyczaić, ponieważ na stałe wpiszą się w nasz krajobraz. Jeśli poszukiwane jest rozwiązanie proekologiczne, to wysuwany garaż podziemny SUpark jest idealnym wyborem. Schowana pod ziemią konstrukcja nie pochłania ciepła, przez co jest neutralna dla środowiska. W przypadku przeprowadzki można „zabrać” garaż ze sobą, nie pozostawiając niczego w glebie. Zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać jako dodatkowy trawnik i tym samym zwiększyć ilość zieleni w swoim najbliższym otoczeniu.

Inteligentne rozwiązania

Systemy inteligentnych domów znane są od lat. Najwyższy czas, aby przenieść te rozwiązania do systemów parkingowych! Przydomowym garażem podziemnym SUpark można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. Opcje dodatkowe posiadają system antyoblodzeniowy, który uruchamia się automatycznie, gdy temperatura spada poniżej 3 stopni. Dzięki licznym opcjom personalizacji jest on zawsze dostosowany do potrzeb klienta. Nasze słowa można uznać za stronnicze, ale z wygraną w konkursie Dobry Design w kategorii Smart Home nie można już dyskutować.

Garaż wpisujący się w najnowsze trendy w budownictwie i architekturze?
Z przydomowym garażem podziemnym SUpark to możliwe!

Lokalizacja: Częstochowa, Polska