Szklana STODOŁA – doświadczenie życia w lesie

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Bezproblemowe współistnienie światła i przestrzeni. Szklana STODOŁA to po części ciepła rustykalna bryła, po części nowoczesna instalacja. Niezależny duch projektu i surowa lokalizacja sprawiają, że pobyt w przezroczystym domu to niesamowite i nieoczekiwane doświadczenie życia w lesie.Szklana STODOŁA – wysoka i kanciasta. Wtulona w sosny na brzegu wody, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na zatokę. Ta śmiała, przezroczysta struktura łączy wiejskie ciepło i ostry nowoczesny styl z strzelistymi sufitami i stalowymi belkami przemysłowymi. Belki otaczają przestrzeń wewnętrzną, podkreślając dramatyczną scenerię lasu.

Część dzienna na otwartym planie natychmiast podnosi zmysły dzięki szklanym ścianom, w których ukryte są przeszklone drzwi. Szklane rozwiązania w każdym stylu oferuje chociażby Multiko. Umożliwia to płynną koegzystencję natury, światła i przestrzeni. Błyszczące podłogi i akcenty z jasnego drewna równoważą geometryczne kąty i współczesne umeblowanie. Zapewniają świeżą, nowoczesną interpretację życia w nowoczesnej STODOLE. Część codzienną  łączy piec opalany drewnem i duża rodzinna jadalnia wraz z otwartą kuchnią – uczucie wspólnoty gwarantowane. Część sypialnianą ukryto w okapie na piętrze, mianowicie dwie proste i wygodne sypialnie, a także dużą sypialnię z geometrycznymi świetlikami i widokiem na przyrodę na poziomie wierzchołków drzew.

Łazienka na parterze naturalnie oświetlono matowymi oknami. Poruszając się szerokimi zewnętrznymi schodami znajdziemy się na wyłożonym kamieniem patio, z którego roztacza się widok na wyspę Hope, wyspę Whidbey, góry olimpijskie i nie tylko. To najlepsza przestrzeń na świeżym powietrzu do spotkań przy grillu i spożywania posiłków na świeżym powietrzu. A kilka kroków dalej znajduje się prywatne wejście po schodach na plażę.

Szklana STODOŁA położona jest w pobliżu Deception Pass w rezerwacie Swinomish Indian, dzięki czemu aktywny wypoczynek jest na wyciągnięcie ręki. Spływ kajakowy, trasy rowerowe, czy możliwość pieszych wędrówek, odkrywania plaży i przyrody.

A! Polska również ma do zaoferowania urokliwe zakątki wypoczynkowe – sprawdź zakładkę „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: LaConner, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA