Jak ogrzać wysokie pomieszczenie? Rozwiązaniem jest folia grzewcza

Heat Decor

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Ten imponujący projekt nowoczesnej STODOŁY, zrobiony na bazie starego budynku, powstał w Belgii.

Klient zdecydowanie oczekiwał, by w jednym projekcie połączono tradycję, innowację i szacunek dla krajobrazu. Struktura tego miejsca oraz analiza budynków wiejskich w rejonie Flandrii oddziaływały silnie na cały proces projektowy i miały mocny wpływ na ostateczny efekt tych prac.W tym artykule, pochylimy się nad kwestią ogrzewania pomieszczeń z wysokim sufitem.

Ogrzewanie pomieszczeń z wysokim sufitem od zawsze jest wyzwaniem. Ciepłe powietrze jest lżejsze, w efekcie unosi się i gromadzi u góry, a dolne partie pomieszczenia pozostają wychłodzone. Przestronna nowoczesna STODOŁA ma na ogół ponadprzeciętną kubaturę. Podpowiadamy, jak ogrzać wysokie pomieszczenie w tego typu nowym budynku.

Jak wykorzystać możliwości, które daje wysokie pomieszczenie?

Wysokie sufity są charakterystycznym elementem nowoczesnego jednorodzinnego budownictwa, choć spotykane są od dawna i obecne np. w wielu starych kamienicach. Nic dziwnego – walory estetyczne tego rozwiązania są nie do przecenienia.

Powiększona optycznie przestrzeń daje wrażenie wolności i swobody, rozległe okna, a nawet całe przeszklone ściany, sprawiają, że do pomieszczenia trafia więcej naturalnego światła. Do tego dochodzą właściwie nieograniczone pomysły na aranżacje w postaci antresoli czy nowoczesnych, pokaźnych żyrandoli. Popularnym rozwiązaniem są także biblioteczki na całą ścianę, które zawsze robią świetne wrażenie. To wszystko sprawia, że deweloperzy chętnie oferują wysokie sufity w swoich inwestycjach skierowanych do bardziej wymagających klientów.

Wysokie pomieszczenia = wysokie rachunki? Niekoniecznie

Efektowne, wysokie sufity nie są pozbawione wad, a najważniejszą z nich wydaje się być ogrzewanie. Pomieszczenia o większej kubaturze w naturalny sposób dłużej muszą się nagrzewać. Potrzeba więcej energii do osiągnięcia konkretnej temperatury, a ciepło gromadzi się w pierwszej kolejności przy suficie. W efekcie to dolne partie ogrzewają się najpóźniej. Dotyczy to jednak tradycyjnych systemów, które ogrzewają powietrze. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku ogrzewania na podczerwień, które zamiast powietrza, nagrzewa obiekty w pomieszczeniu. Umieszczona pod podłogą folia grzewcza sprawia, że ogrzanie pomieszczenia z wysokim sufitem przestaje być problemem. W dodatku, jest to rozwiązanie całkowicie zeroemisyjne i już teraz dostosowane do unijnych standardów, które wejdą w życie w kolejnych dziesięcioleciach.

nowoczesna STODOŁA z wysokim sufitem

Wysokie pomieszczenie w nowoczesnej STODOLE to niewątpliwa zaleta. Ogrzewana foliami na podczerwień przestrzeń zachowa wszystkie swoje estetyczne walory, a mieszkańcy odczują przyjemne ciepło u swoich stóp. Dodatkowo system grzewczy pozostanie absolutnie cichy, dyskretny i niewidoczny. Nie zajmując cennego miejsca pozwoli na jeszcze większą dowolność w aranżacji wnętrza.

Mniejsze koszty inwestycji w ogrzewanie, gdy nasz wybór padnie na folie grzewcze Heat Decor, pozwalają na szybsze dokończenie budowy i przeznaczenie zaoszczędzonej kwoty np. na okna o wyższym stopniu izolacyjności. Jest to również ogrzewanie na całe życie, wolne od konieczności serwisowania czy okresowej wymiany elementów, które zużywają się w innych systemach grzewczych.

Partner

Heat Decor