The Guttman Loft

PETER KUBILUS
Partnerzy

O inspiracji

został w 2009 roku przekształcony w lofty artystów z zachowanymi oryginalnymi elementami architektonicznymi.JIDK, firma zajmująca się projektowaniem wnętrz z Nowego Jorku, współpracowała później z obecnym właścicielem Guttman Loft przez ponad trzy lata, przekształcając strych na najwyższym piętrze z surowej przestrzeni w ekskluzywny, ale komfortowy dom rodzinny z tarasem na dachu.
Wpływ wizualny: Pierwszy wizualny cios po wejściu w przestrzeń jest natychmiastowy i silny – wchodzisz do głównej przestrzeni mieszkalnej, która mieści kuchnię, jadalnię i salon z sufitami o podwójnej wysokości, świetlikiem, odsłoniętymi drewnianymi kolumnami i belkami oraz dużą lampą Davida Weeksa zawieszoną nad stołem w jadalni. Efekt jest przeniesiony na strych o powierzchni 2250 stóp kwadratowych.
Utrzymanie uroku Brooklynu: Szczególną uwagę zwrócono na stworzenie rodzinnego loftu, który byłby wierny swojej przeszłości i miał autentyczną atmosferę Williamsburga. Belki i kolumny pozostały widoczne, zachowano odsłonięte ceglane ściany, a oryginalne drzwi przeciwpożarowe zostały włączone do projektu łazienki.
Rozbudowa: w ramach renowacji cała konstrukcja dachu została wzmocniona, aby uwzględnić wykorzystanie powierzchni. JIDK stworzył przegrodę i wewnętrzne schody, a także zastąpił okna w kuchni, dodając naturalne światło do wcześniej nieoświetlonego obszaru z tyłu. Wielka wanna z hydromasażem i kuchnia zostały również zainstalowane w pokoju o powierzchni 1600 stóp kwadratowych.

Lokalizacja: Nowy Jork, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA