Rezydencja w Thousand Oaks

NICOLEHOLLIS RIOS Douglas Friedman
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Nicole Hollis – dyrektor NICOLEHOLLIS, kolektywu projektantów wnętrz – o projekcie w Thousand Oaks położonym około 30 kilometrów na północ od Malibu, pisze w swojej książce Nicole Hollis: Curated Interiors. „Kiedy się poznajecie [z projektem], zdajesz sobie sprawę, że macie ze sobą tak wiele wspólnego, że pomysły po prostu przewijają się tam i z powrotem i łatwo zapomnieć, kto tak naprawdę je wymyślił. Czasami design jest strumieniem świadomości, w którym organicznie odkrywamy coś wyjątkowego i pięknego. Ta rodzina, ten dom i ta chwila zawierały wszystkie te prawdy”.

Hollis najpierw pracowała nad rezydencją na Hawajach dla pary właścicieli z trójką dzieci – doświadczenie w naturalny sposób skłoniło ją do zaprojektowania rodzinnego domu w Los Angeles. Położony w Thousand Oaks w Kalifornii, zbudowany na zamówienie dom o powierzchni 1115 metrów kwadratowych został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną RIOS (wcześniej znaną jako Rios Clementi Hale Studios), aby cieszyć się stylem życia na świeżym powietrzu w tym słonecznym i ciepłym przez cały rok regionie Zachodniego Wybrzeża. Dom charakteryzuje się płynnym układem, strzelistymi sufitami, oknami sięgającymi od podłogi do sufitu w stalowych ramach, rozległymi widokami i szeregiem połączonych ze sobą tarasów. Nieruchomość składa się z pięciu sypialni, pięciu i pół łazienek, dwóch biur, oddzielnego domku dla gości, kuchni na świeżym powietrzu i miejsca na ognisko, a także basenu i domku przy basenie z siłownią.

Thousand Oaks – rezydencja z klasą

„Stworzyliśmy rezydencję, która podzieliła obszary, zachowując jednocześnie wyluzowany kalifornijski styl” – mówią architekci. Skąpany w naturalnym świetle dom charakteryzuje się wielowarstwową i wyrafinowaną estetyką, a jednocześnie ma serce nowoczesnego domu wiejskiego. Stonowana paleta materiałów, która dominuje w całym domu, została oparta na bladym jadeitowym kolorze. Delikatne odcienie podkreślają piękną kolekcję dzieł sztuki właścicieli. Podczas gdy kuchnia jest ozdobiona marmurowymi blatami, przestronna jadalnia wyposażona jest w niestandardowy stół jadalny Nicole Hollis i ławy autorstwa Michaela Boyda z 10-kulowym żyrandolem Branching Bubble autorstwa Lindsey Adelman wisząca nad nimi. W pokoju rodzinnym/salonie z ręcznie malowanymi lnianymi zasłonami w kolorze ombré Nicole Hollis zaprojektowała na zamówienie sofę z lnianą i skórzaną tapicerką, która łączy się z fotelami wypoczynkowymi Elysia dla De La Espada, parą szezlongów Contour projektu Vladimira Kagana oraz drewnem orzechowym.

Wyrafinowany dom w Thousand Oaks, który obejmuje życie wewnątrz i na zewnątrz z miejscami do siedzenia na świeżym powietrzu i miejscami do rozrywki otoczonymi roślinnością i górami Santa Monica, doskonale ucieleśnia kwintesencję stylu południowej Kalifornii. „[Dom] naprawdę reprezentuje rodzinę, która tu mieszka — jest nieustannie wypełniony ciepłem, śmiechem i światłem” — mówi Hollis.

Lokalizacja: Thousand Oaks, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA