Tom’s House

Anna-Marie Chin New Zealand Sotheby's International Realty
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Nowoczesna bryła w Nowej Zelandii sprytnie uzupełnia otaczający go krajobraz. Współczesna architektura spotyka się tutaj z górskim krajobrazem z zatwierdzonymi planami rozwoju. Tom’s House to historia inspiracji, spełniająca architektoniczne pragnienie zakwestionowania status quo. Dom zaprojektowała wielokrotnie nagradzana architektka Anna-Maria Chin, a sam projekt zdobył nagrodę Małego Domu Roku 2016. Posiadłość wznosi się dumnie na granicy rezerwatu w Jack’s Point, przyjmując sztywne wytyczne projektowe okolicy i definiując je na nowo w odpowiedzi na krajobraz.

Asymetryczny szczyt biegnący ukośnie przez całą długość domu tworzy dynamiczne przestrzenie wewnętrzne o powierzchni 158 metrów kwadratowych. Dzięki szczytowi połaci dachowej, przeszklenia wprowadzają fantastyczne tło pasma górskiego Remarkables do wnętrz Tom’s House. Istnieje wiele sprytnie zaprojektowanych przestrzeni wielofunkcyjnych, a także trzy dwuosobowe sypialnie i dwie łazienki, w tym główna z własną łazienką i widokiem z wanny. Aneks na antresoli jest schowany nad wbudowaną jadalnią wraz z ławkami i ukrytym schowkiem. Bezproblemowa integracja od wewnątrz do zewnątrz zapewnia wciągające wrażenia, wykorzystując wiele oszałamiających widoków, ale także zwraca uwagę na prywatny balkon, patio, ogród i spa.

Paleta naturalnych materiałów wraz z jasnymi i ciemnymi tonami tworzy przytulny, a jednocześnie nowoczesny charakter. Elewację zewnętrzną i dach pokryto blachą w ciemnym kolorze. Wnęki w obudowie budynku na ganki i wejścia są wyłożone sklejką. W ten sposób wizualnie przedłużono wnętrze budynku – wzmacniając silne połączenie wewnątrz / na zewnątrz. Warstwa w kolorze miodowym tworzy ciepły, przyjemny blask we wnętrzu, w przeciwieństwie do ochronnej powłoki budynku.Pierwszy etap dwuetapowej budowy z zatwierdzonymi planami Tom’s House przewiduje również miejsce na rozwój.

Lokalizacja: Jack’s Point, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA