Tradycyjny kamień i innowacyjny dach solarny

SunRoof

Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Perfekcja i minimalizm

Tradycyjny kamień i nowoczesny dach solarny mogą stanowić ciekawe i bardzo udane połączenie. Doskonale sprawdziło się podczas remontu starego, malowniczego domu. Efekt? Całość zachwyca harmonią formy i nietuzinkowym designem, a właścicielom pozwala czerpać korzyści z inwestycji w energię ze słońca.

Wymiana dachu na SunRoof 2w1

Zlokalizowany w Niemczech dom z kamienia przyciąga uwagę surowym minimalizmem, trwałością i solidnością konstrukcji. Trudno się więc dziwić, że gdy przyszedł czas na remont dachu, właściciele poszukiwali rozwiązania ponadczasowego, wytrzymałego, a zarazem innowacyjnego i zapewniającego maksymalną niezależność energetyczną.

Znakomity efekt wizualny i ekonomiczny uzyskali z zastosowaniem zintegrowanego pokrycia fotowoltaicznego od SunRoof. Pochodzący ze Szwecji system 2w1 chroni i izoluje budynek, a jednocześnie pełni rolę bardzo wydajnej instalacji fotowoltaicznej. Pozwala wytworzyć więcej energii z 1 metra kwadratowego niż konkurencyjne rozwiązania, zużywając mniej materiałów i pozostawiając mniejszy ślad węglowy. Jego zewnętrzna warstwa zbudowana jest z najlepszej jakości monokrystalicznych modułów glass-glass, które wyglądają jak elegancka dachówka.

SunRoof wyróżnia się wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne, a przy tym tworzy gładkie, jednolite pokrycie. Bezramkowe, łatwe w utrzymaniu moduły pięknie się prezentują i pozwoliły na ciekawe odnowienie starego domu, zamieniając go w prywatną „zieloną elektrownię”.

Decydując się na uproszczoną estetykę, udało się zachować pierwotny charakter nieruchomości. Perfekcyjne wykończenia i typowa dla skandynawskiego stylu dbałość o detale gwarantują wysokie bezpieczeństwo i szczelność systemu.

Dom energooszczędny

Dach solarny wygląda imponująco, a dużą zaletą domu jest jego energooszczędność. Zyskał ją dzięki zintegrowanemu poszyciu dachowemu i inteligentnemu zarządzaniu energią. Technologia SunRoof wykorzystuje całą powierzchnię dachu do produkcji prądu. Proces ten jest na tyle wydajny, że pokrywa pełne zapotrzebowanie energetyczne budynku. Właściciele mogą wykorzystać darmową energię do zasilania domowych sprzętów, naładowania baterii samochodu elektrycznego czy ogrzewania domu. Ograniczają rachunki za prąd do niezbędnego minimum i przejmują kontrolę nad domowym budżetem.

Wraz z inwestycją w SunRoof zdecydowanie wzrosła też wartość nieruchomości. Remont dachu, który przeszedł kamienny dom, spowodował nie tylko zmianę w atrakcyjności budynku, ale sprawił też, że życie mieszkańców stało się bardziej ekologiczne i komfortowe.

Lokalizacja: Niemcy

Zapoznaj się z ofertą SunRoof:

SunRoof

Partner

SunRoof