Triada mikro STODÓŁ

Go Logic TRENT BELL
Kategorie: Domy 35-70 m2
Partnerzy

O inspiracji

Te trzy mikrochatki znajdują się na wyspie u wybrzeży stanu Maine. Zostały zaprojektowane i zbudowane jako seria domków gościnnych dla austriackiej rodziny, która odwiedza to miejsce od kilku lat. Właściciele spędzali wcześniej lato w znacznie większym i starszym domu, który sąsiaduje z ich urokliwą działką. Kiedy miejsce to zostało wystawione na sprzedaż (wraz z rozsypującą się przyczepą campingową), szybko zdecydowali się na zakup i skontaktowali się z firmą architektoniczną GO Logic w celu zaprojektowania ich wymarzonych mikrodomków.

Mikro STODOŁY na wyrobisku

Triadę mikro STODÓŁ zlokalizowano na ówczesnym wyrobisku granitu. Właściciele chcieli, by odrosła naturalna roślinność tego miejsca. Z tego tytułu zdecydowano by podnieść domki ponad ziemią na utworzonym podwyższeniu. W ten sposób zredukowano ingerencję w ziemię. Efekt końcowy projektu przyniósł trzy mikro STODOŁY, wyglądające jakby wpisano je w otoczenie. Przez co doskonale pasują do tego miejsca.

Z zewnątrz każdy z domków obito drewnianym sidingiem, a dachy wykonano z blachy łączonej. Każdy ma też duże, przesuwne, przeszklone drzwi zapewniające wnętrzu mnóstwo naturalnego światła. Nie zapominajmy o najważniejszym – przeszklenia oferują przy tym spektakularne widoki na otaczające krajobrazy. Wnętrza są jasne, nowoczesne i wykończone w sposób minimalistyczny.

Przestrzeń

Największa z mikro STODÓŁ mieści kuchnię (pojedynczy rząd szafek przy częściowo przeszklonej ścianie), jadalnię oraz salon. Znajdziemy tam także duży czarny kominek ogrzewający przestrzeń podczas chłodnych miesięcy. Dwa osobne, mniejsze domki zawierają sypialnie – każda ze swoją łazienką. Wokół domków poprowadzono taras. Każdy z nich prowadzi do ścieżki, która łączy trzy budynki. Dzieląc przestrzeń mieszkalną na kilka budynków zminimalizowano wizualną ingerencję w to miejsce. Jednocześnie zapewniając większą prywatność rodzinie lub gościom.

Lokalizacja: Maine, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

MULTIKO Architektura Okien

https://nowoczesnastodola.pl/materialy/budmat/

Architekt

Fotograf