Stara flamandzka farma ze współczesnym charakterem

Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Trzeba było pilnie zająć się starą, typową flamandzką farmą. Firma architektoniczna A Lined i Bouw-iD wspólnie przekształciły farmę we współczesny dom z nutką wiejskiego klimatu.Istniejący dom poddano lekkiej renowacji. „Dom nie był wyjątkowy pod względem stylu architektonicznego, więc nie było łatwo stworzyć z nowymi elementami piękną spójną architektonicznie całość. Ponadto „Het Hof” znajduje się na terenie rolniczym, co oznacza, że ​​obowiązują pewne przepisy urbanistyczne, co stanowi dodatkowe wyzwanie projektowe”. A lined Architectuur wyruszył w poszukiwaniu kreatywnych i przemyślanych wizualnie rozwiązań.

W koncepcji kubatura oficyny i domu jest rozdzielona, ​​ale wyrównana zgodnie z typologią i ułożona w jednej linii, tak aby wizualnie tworzyły całość. Istniejący dom i dobudówka połączone są jedną przeźroczystą przestrzenią centralną, czyli jadalnią.

Piękne wiejskie otoczenie zapewnia satysfakcjonujący kontekst dla domu. Ta oprawa pomaga określić życie na dworze. Jedzenie, relaks, pobudka są zawsze otoczone zielenią.

Lokalizacja:
Tekst: nowoczesna STODOŁA