Vermont Modern Farmhouse

JIM WESTPHALEN PHOTOGRAPHY
Partnerzy

O inspiracji

Vermont Modern Farmhosue to dwa w jednym. Projekt firmy Joan Heaton Architects obejmuje bowiem formę dwóch domów z dwuspadowym dachem, których krawędzie są do siebie ułożone prostopadle. Łączy je niski element z dużym przeszkleniem.

Dwa prostopadłe domy mają mocno nachylone dachy, wyróżniając się na tle pozostałych części budynków. To zestawienie wielkości i różnych linii dachowych nadaje całości bardziej nowoczesny charakter.

Elegancki, ale farmerski wygląd zewnętrzny domu kontrastuje z jego wnętrzem, które wprowadza materiały bogate w tekstury i różne odcienie patyny. Pojawiają się więc drewniane sufity, drzwi ze stali i szkła, podłogi z białego dębu oraz oryginalna ściana z kominkiem.Ostateczny efekt jest wynikiem uważnego słuchania potrzeb klienta i doskonałej współpracy z projektantką, która w tym przypadku jest też właścicielką domu.

– „Joan Heaton ma dar. Jestem projektantką, którą pracowała z wieloma architektami z całych Stanów Zjednoczonych, ale Joan jest najlepsza. Wybrałam ją, by zaprojektowała mój dom marzeń i nigdy tego nie żałowałam. Ona wprowadziła do projektu pomysłowość, styl i rozsądek, jeśli wymagał tego budżet” – wspomina właścicielka dodając, że nigdy nie było w tej współpracy gorszych momentów, a efektem tego jest połączenie pomysłów, które zawsze trafiały w sedno.

Lokalizacja: Vermont, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA