Vipp Cold Hawaii

Hahn Lavsen Julie Cloos Mølsgaard
Partnerzy

O inspiracji

Położony pośród piaszczystych wydm Parku Narodowego Thy, Vipp Cold Hawaii to nowoczesny pensjonat, który na nowo definiuje istotę życia na wybrzeżu. Zaprojektowany przez studio architektoniczne Hahn Lavsen, projekt jest świadectwem symbiotycznej relacji pomiędzy nowoczesną architekturą a kontekstem historycznym.

Z daleka jego sylwetka nawiązuje do tradycyjnych chat rybackich rozsianych po wybrzeżu. Jednak w miarę zbliżania się pensjonat ujawnia swoją prawdziwą formę – pięknie wykonany budynek, który łączy geometryczny design z minimalistycznym podejściem. Architekci, Caroline Hahn i Ebbe Lavsen, przyjęli surowość otaczającego krajobrazu jako źródło inspiracji.

Ściany zbudowano z bloczków z betonu. Dach pokryto jodłą daglezji. Powtarzające się zastosowanie klasycznych dębowych drzwi stajennych w każdym pomieszczeniu nie tylko nawiązuje do rolniczej przeszłości okolicy, ale także wprowadza element rustykalnego uroku i naturalnej wentylacji. To zaangażowanie w minimalną paletę materiałów, przetworzonych w celu zachowania ich wrodzonego piękna i użyteczności, podkreśla wizję architektów dotyczącą przestrzeni w harmonii z otoczeniem. Wewnątrz pensjonat przypomina sanktuarium, którego kuratorką jest projektantka wnętrz Julie Cloos Mølsgaard. Wnętrza skomponowano ze szczególną dbałością o szczegóły, gdzie drewno, metal, szkło, kamień i naturalne włókna przeplatają się, tworząc spokojne środowisko. Każdy element wybrano ze względu na kunszt wykonania.

Lokalizacja: Thy, Dania
Tekst: nowoczesna STODOŁA