Wardvale

SHOOTFACTORY
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Niedawno ukończony dom wiejski z 5 sypialniami, nowocześnie zaprojektowany, pasywny, z eklektycznym wystrojem wnętrz mieści się na aż 6500 metrach kwadratowych rozłożonych na 4 piętrach. STODOŁA Wardvale kryje w sobie również oddzielne biuro z antresolą, 4-stanowiskowy garaż z dostępem do domu i siłownię powyżej, letni domek z tarasem do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, oddzielny aneks. Posiadłość wzniesiono na prywatnym terenie liczącym różne stajnie stodoły /areny/ położone na powierzchni 46 hektarów z niesamowitymi widokami na okolicę.

Przestrzeń Wardvale

Parter jest w przeważającej mierze otwarty, a centralnym punktem jest kuchnia zaprojektowana przez Boffi wokół dużej kamiennej wyspy. Pomiędzy jadalnią, która może pomieścić do 20 osób, a oddzielnym salonem, znajduje się otwarty kominek na bioetanol. Wszystkie te obszary mają naturalne światło dzięki otwieranym na całą wysokość przeszkleniom. W oddzielnym korytarzu znajduje się również gabinet, pomieszczenie gospodarcze i 2 dodatkowe sypialnie, obie z łazienkami z prysznicem.

Na 1. piętrze znajduje się oddzielne wejście do dużego apartamentu głównego z panoramicznym widokiem na okolicę, dużą garderobą i dużą łazienką. Istnieją 2 dalsze sypialnie, obie z łazienkami, wszystkie ze sklepionymi sufitami. Najwyższe piętro, które jest w pełni otwarte, służy jako poddasze. Z kolei piwnica jest wykorzystywana jako sala telewizyjna z oddzielną toaletą/prysznicem i zapleczem kuchennym. Posiada naturalne światło i dostęp do ogrodu.

Naturalny staw do pływania przylega do domu, który zdobi drewniany taras z dużym szklanym stołem. Dalsze miejsca do siedzenia i stoły (oraz miejsce na ognisko) rozmieszczone są w różnych obszarach, oferując różne widoki na zachód słońca itp. Z kapsuły roztacza się widok na staw, łąki z dzikimi kwiatami, pola w oddali i dalszą okolicę. Podjazd do domu prowadzi przez współczesne elektryczne bramy wierzbowe, po obu stronach żywopłotów z grabów i lip.

Lokalizacja: Surrey, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA