Wikkelhouse

Partnerzy

O inspiracji

Mieszkaj, pracuj lub odpoczywaj w ekologicznym, prefabrykowanym, kartonowym domku – takimi słowami holenderskie studio Fiction Factory może zachęcać do kupna mobilnego Wikkelhouse, który powstaje w ich warsztacie w Amsterdamie. Wikkelhouse to modułowa konstrukcja, która tworzona jest z włókna tekturowego, pozyskiwanego w sposób  całkowicie zrównoważony ze skandynawskich drzew.
Firma Fiction Factory, która zajmowała się wcześniej scenografią teatralną, pracowała przez cztery lata, by stworzyć formę zaokrąglonego domu, która owinięta jest w ogromną liczbę warstw tektury. Warstwy te przymocowane są do formy ekologicznym klejem. Następnie dodawana jest wodoodporna folia, która przepuszcza powietrze oraz drewniane wykończenia, które stanowią ostateczną ochronę przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi.

Wikkelhouse składa się z segmentów, które łatwo można połączyć i rozłączyć, dzięki czemu może być bez problemu przetransportowany do wybranej lokalizacji Klienta i złożony na miejscu w zaledwie jeden dzień.

Ze względu na fakt, że każdy segment waży zaledwie 500 kilogramów, cała konstrukcja nie wymaga solidnych fundamentów i może stanąć na plaży, na podwórzu, na straganie, w miejscu koncertów, czy nawet na dachu innego budynku.

Wnętrze Wikkelhouse można dopasować stosownie do potrzeb, przy czym firma oferuje różne opcje kolorystyczne i sprzętowe.
Budynek nadaje się do recyklingu w 100%, co sprawia, że taki dom czy biuro jest trzy razy bardziej ekologiczny niż tradycyjna konstrukcja. Nie mówiąc już o prostocie takiej budowy…

Lokalizacja: Amsterdam, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA