Wilson Mountain Residence

  O inspiracji

  Idylliczna przyroda, imponujące górskie widoki i kaskadowe wodospady – krótko mówiąc: krajobraz, który pozwala w mgnieniu oka uciec od ciągłego zgiełku wielkiego miasta. I w takim właśnie otoczeniu zachwycających krajobrazów w amerykańskim stanie Kolorado powstała górska rezydencja, którą zaprojektowała firma Poss Architecture.

  Dom miał być rodzinnym, górskich schronieniem, które łączy nowoczesną ergonomię i komfort z ponadczasowym urokiem rustykalnej górskiej chaty. To nowoczesna STODOŁA, która przyciąga swoim skromnym urokiem i spektakularnymi widokami, a dla mieszkańców oferuje możliwość ucieczki od miejskiego zgiełku, choć przy zachowaniu wyrafinowanej formy, łącząc to, co najlepsze z obu światów.

  Dom, w którym dominuje stare drewno i kamienna elewacja, emanuje rustykalnym wyglądem – estetyką, którą właściciele chcieli wprowadzić w swoim nowym domu wakacyjnym. Wystarczy jednak wejść do środka, by dostrzec luksusowy wystrój, dbałość o detale i genialne zabiegi projektantów. W tych wnętrzach jaskrawe akcenty kolorystyczne przeplatają się z rustykalnymi elementami, tworząc pełną harmonię między dwoma kontrastującymi pozornie ze sobą stylami.

  Na parterze rozległego domu powstała duża część dzienna ze sklepionym sufitem, odsłoniętymi drewnianymi belkami stropowymi i oszałamiającym oświetleniem. Obok znajduje się otwarta, choć przytulna przestrzeń rodzinna, kuchnia oraz jadalnia, a wszystkie pomieszczenia otwierają się na hipnotyzujące, ośnieżone góry, które wyraźnie piętrzą się w oddali. Na wyższym poziomie znajdują się przestrzenie prywatne, które pozwalają mieszkańcom odpocząć w pełnym luksusie, nie zatracając przy tym ogólnego, rustykalnego charakteru.

  Najbliższe otoczenie zewnętrzne odgrywa w tym projekcie istotną rolę. Starannie zaplanowane kamienne ścieżki, zewnętrzne tarasy i patia oraz emanujące spokojem strefy wypoczynkowe poszerzają przestrzeń mieszkalną na otoczenie domu. To – bez wątpienia – górska rezydencja, która idealnie wykorzystuje ducha swojej lokalizacji, zapewniając właścicielom malownicze widoki przez cały rok.

  Lokalizacja: Kolorado, USA
  Tekst: nowoczesna STODOŁA