Winnica Gostynka od GIGAarchitekci

GIGAarchitekci

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

nowoczesna Stodoła Winnicy Gostynka usytuowana w malowniczej scenerii pól i winorośli, została zaprojektowana pod przyszłościową funkcję enoturystyczną związaną z turystyką winiarską, w ramach niewielkiego gospodarstwa rolnego we wsi Gostyń na Górnym Śląsku.

Budynek oparty na prostokątnym planie z miękko wygiętym narożnikiem, mocno wysunięte okapy dwuspadowego dachu, wychodzący poza obrys budynku rdzawy mur z okrągłym przejściem oraz duże przeszklenia nadają nowoczesny, minimalistyczny charakter. W ramach podcieni dachowych zlokalizowano strefę wejściową oraz strefę tarasu rekreacyjnego. Na parterze znajduje się główna strefa dzienna, natomiast na piętrze strefa nocna z sypialniami doświetlonymi lukarnami dachowymi.

Architektura bryły oraz zagospodarowanie terenu uwzględniają ekspozycję widokową na tereny winnicy z jednoczesnym zapewnieniem użytkownikom maksimum prywatności od strony wjazdu na działkę. Kolorystyka budynku utrzymana w bieli, rdzy i czerni, doskonale współgra z otaczającą naturalną zielenią. Zaprojektowany budynek to nie tylko nowoczesna STODOŁA, ale również wyraz szacunku dla tradycji rolniczej przodków, harmonii z otoczeniem i pasji inwestorów, którzy pragnęli stworzyć miejsce jednocześnie funkcjonalne i idące z duchem czasu.

Po więcej inspiracji zapraszamy do zakładki GIGAarchitekci na naszej stronie. Zachęcamy również do śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.