Woorak House Palm Beach

PRUE RUSCOE
Partnerzy

O inspiracji

Woorak House Palm Beach to wakacyjny dom dla młodej rodziny. Projekt to efekt bliskiej współpracy projektantów ze Studia CM, klientów i firmy budowlanej, w efekcie czego powstał dom, do którego chce się uciec – pełen spokoju, rodzinnej atmosfery i wysokiej jakości wykończenia.

Ten dom ujawnia się jako seria pawilonów. Przechodząc przez nie odkrywamy przestrzenie, które powiększają się lub kurczą, zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej. W ten sposób powstają kreatywne miejsca, w których można tworzyć pełne radości wspomnienia z codziennego życia młodej rodziny.Dom stanął na niewielkiej działce położonej obok zalesionego terenu chronionego, który otacza piękne plaże Palm Beach. Twórcy projektu zadbali o to, by dopasować dom do otoczenia i stworzyć w nim atmosferę pełną lekkości i relaksu. Całościowo ten projekt miał uchwycić ciszę i spokój tutejszej przyrody i okolicy, prezentując ją domownikom przez starannie rozmieszczone okna, stanowiące ramy dla widoków  i rosnących w pobliżu drzew.

Typowe elementy projektowe Studia CM przekładają się w tym projekcie na kształt domu, jego rozplanowanie oraz dopasowane do niego detale. Całość spaja starannie przemyślana naturalna paleta materiałów.

Fotograf